Date
Piątek 13 Paź 2017 do Niedziela 22 Paź 2017
Miejsce
Kinoteka, Multikino Złote Tarasy

Warszawski Festiwal Filmowy należy do wydarzeń akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych FIAPF, podobnie jak festiwale w Cannes, Berlinie, Wenecji, Locarno czy San Sebastian.

Warszawski Festiwal Filmowy to pięć festiwalowych sekcji konkursowych: Konkurs Międzynarodowy, Konkurs 1-2, Konkurs Wolny Duch, Konkurs Filmów Dokumentalnych, Konkurs Filmów Krótkometrażowych, i pięć sekcji niekonkursowych: Pokazy Specjalne, Rodzinny Weekend Filmowy, Odkrycia, Polska Klasyka oraz Najlepsze Polskie Filmy Krótkometrażowe.

W ramach wydarzeń towarzyszących Festiwalowi odbywają się warsztaty dla młodych dziennikarzy filmowych FIPRESCI Warsaw Critics Project oraz dla twórców - Warsaw Next. W tym roku po raz pierwszy odbędą się też w dniach 19-21 października (w ramach współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej) Warsaw Industry Days, które rozszerzą dotychczasową działalność branżowych targów CentEast.

British Council, w ramach cyklu Creativity Talks, jest partnerem następujących wydarzeń:

1)Spotkanie z Richem Warrenem – dyrektorem prestiżowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych i Animowanych Encounters w Bristolu.

Spotkanie odbędzie się 21 października o godzinie 13:00 w Kinotece. Rich Warren opowie o festiwalu Encounters – o jego charakterze i programie, w ramach którego w Bristolu co roku pokazywane są najciekawsze filmy krótkometrażowe realizowane na całym świecie.

2)Spotkania publiczności z reżyserem filmu „Battle of Soho”, Aro Korolem. Szczegółowy program spotkań oraz projekcji filmu dostępny będzie wkrótce na stronie festiwalu.