Teatr Taniec Niepełnosprawność
Date
Piątek 08 Cze 2018 - 15:00 do Niedziela 10 Cze 2018 - 14:00

British Council i Instytut Teatralny serdecznie zapraszają na trzydniowe warsztaty teatru inkluzywnego „SIGN OF THE TIMES” poświęcone pracy teatralnej łączącej osoby niesłyszące i słyszące oraz zagadnieniu scenicznego używania języka migowego.

Warsztat poprowadzi Jenny Sealey dyrektorka artystyczna Graeae Theatre Company, współreżyserka Ceremonii Otwarcia Paraolimpiady w Londynie w 2012 roku, oraz EJ Raymond i Petre Dobre – studenci studiów Performansu w Brytyjskim Języku Migowym i Angielskim w Królewskim Konwersatorium w Szkocji (The Royal Conservatoire of Scotland).

Warsztaty adresowane są przede wszystkim do artystów niesłyszących i Głuchych oraz artystów pracujących z osobami niesłyszącymi i Głuchymi.

Warsztat prowadzony będzie w brytyjskim języku migowym, tłumaczony na język angielski, polski oraz polski język migowy.

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 15:00 w piątek i zakończą o godzinie 14:00 w niedzielę.
Warsztat jest bezpłatny. Instytut Teatralny zapewnia lunch.
Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 30 maja. Uczestnicy proszeni są o wypełnienie ankiety.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu TEATR-TANIEC-NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z British Council w Polsce. Projekt poświęcony jest obecności profesjonalnych artystów z niepełnosprawnościami w przestrzeni sztuki – w obiegu sztuki i w świecie instytucji kultury.

Kontynuację projektu stanowi organizowany  drugiej połowie lipca przez Instytut Muzyki i Tańca warsztat dla tancerzy i choreografów na zorientowany na praktykę tańca współczesnego, prowadzony przez Davida Toole i Amy Butler (StopGap Dance Company). Warsztat będzie rodzajem ruchowego laboratorium, w czasie którego uczestnicy będą eksplorować praktyczne zagadnienia związane z pracą z osobami z niepełnosprawnościami.

8–10.06.2018

Instytut Taeatralny im, Zbigniewa Raszewskiego
ul. Jazdów 1
00-467 Warszawa