Wikipedia dla odważnych - grafika promująca wydarzenie
Date
Piątek 18 Maj 2018 -
09:00 do 13:00
Miejsce
Ambasada Brytyjska w Warszawie

British Council we współpracy z Ambasadą Brytyjską w Warszawie oraz Amnesty International Polska zaprasza na maraton wpisywania haseł do Wikipedii – Wikipedia dla Odważnych!

Biografie kobiet stanowią obecnie zaledwie 15% haseł biograficznych w polskiej Wikipedii i niecałe 30% w angielskiej Wikipedii. Amnesty International połączyła siły z Wikipedią, aby szerzyć wiedzę na temat odważnych kobiet walczących o prawa człowieka. W kilkunastu krajach świata, w tym w Polsce, organizowane są wydarzenia poświęcone pisaniu haseł na Wikipedii o obrończyniach praw człowieka.

My też chcielibyśmy z Waszą pomocą powiększyć bazę wiedzy o dokonaniach kobiet w Polsce i w Wielkiej Brytanii i razem z Wami pisać polsko-brytyjską historię obrończyń praw człowieka! Zapraszamy na maraton, podczas którego będziemy wpisywać hasła o wyjątkowych polskich i brytyjskich bohaterkach: Chrisann Jarrett, Klementyna Suchanow, Diana Nammi, Sylwia Spurek, Zrinka Bralo i inne!

Jak wziąć udział?

Prosimy o zgłoszenie udziału na adres do 17 maja do godz. 13.00. Prosimy o przyjście z laptopem oraz dokumentem tożsamości. Ze względów logistycznych liczba uczestników jest ograniczona do 20 – obowiązują tylko i wyłącznie zapisy na stronie internetowej.