Date
Poniedziałek 14 Mar 2022 do Środa 16 Mar 2022

Zielone Muzea (Greening the Museums) to seria seminariów online, których celem jest nawiązanie dialogu na temat innowacyjnych sposobów przekształcania muzeów w wiodące ośrodki zrównoważonego rozwoju.

Pionierscy muzealnicy z Wielkiej Brytanii przedstawią przykłady eklologicznych rozwiązań w muzeach i omówią kwestie związane z praktykami kuratorskimi, działaniami budowlanymi i zaangażowaniem publiczności przez pryzmat zrównoważonego rozwoju, a także podzielą się najlepszymi praktykami w zakresie zmniejszania śladu węglowego muzeów i obiektów dziedzictwa kulturowego.

Seria rozpoczęła się w CoMuseum 2021: (Re)Pozycjonowanie muzeum jutra warsztatem internetowym zatytułowanym Kuracja w czasach kryzysu klimatycznego i ekologicznego, prowadzonym przez Lucię Pietroiusti, założycielkę i kuratorkę projektu General Ecology w londyńskich Serpentine Galleries i Ifigenia Taxopoulou, Sekretarz generalny w mitos21 i wspólnik Julie's Bicycle Associate.

Rejestracja będzie otwarta do czwartku 10 marca 2022 r.

Seria jest współorganizowana z Ambasadą Brytyjską w Atenach, a jej kuratorem jest Ifigenia Taxopoulou, sekretarz generalny mitos21 i Julie’s Bicycle Associate.

Więcej informacji o porogramie: https://www.britishcouncil.gr/en/events/greening-the-museums

Julie's Bicycle to pionierska brytyjska organizacja non-profit, która mobilizuje sztukę i kulturę do podjęcia działań w związku z kryzysem klimatycznym i ekologicznym.