Ostatnia aktualizacja: wtorek, 05 października 2021 r. 

Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w czasie, gdy kursy języka angielskiego odbywały się w formule online.

Moje zajęcia zostały zawieszone. Kiedy zostaną wznowione?

Od soboty 17 października 2020 r. stacjonarne kursy języka angielskiego dla młodzieży i dla dorosłych odbywające się w Warszawie i Krakowie oraz kursy dla dorosłych we Wrocławiu będą kontynuowane online do odwołania. Od soboty 24 października 2020 r. wszystkie kursy dla dzieci (primary) w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, a także wszystkie kursy dla młodzieży we Wrocławiu będą kontynuowane online do odwołania.

Do momentu, gdy nauczanie w klasach będzie znów bezpieczne, będziemy prowadzić zajęcia w klasach wirtualnych. Uczniowie powinni otrzymać maile z informacjami o tym, kiedy zaczną się wirtualne zajęcia oraz jak korzystać z platformy online.

Co British Council oferuje studentom w czasie, gdy zajęcia w klasach są zawieszone?

Oferujemy wszystkim uczniom możliwość uczenia się online w klasach wirtualnych. W miarę możliwości staramy się zapewnić naszym uczniom zajęcia z tym samym nauczycielem, w tym samym czasie i w tych samych grupach, co dotychczas.

Jak działa klasa wirtualna?

KURSY DLA DOROSŁYCH
Wirtualne zajęcia są prowadzone za pośrednictwem Zoom (narzędzie konferencyjne). Zoom pozwala w czasie rzeczywistym ćwiczyć wymowę i pisanie z nauczycielem i pozostałymi uczestnikami zajęć, umożliwia wykonywanie ćwiczeń w parach i grupowo. Tak, jak na każdych zajęciach, ćwiczone są umiejętności słuchania i czytania, poznaje się nowe słownictwo. Wszyscy uczniowie powinni otrzymać e-maile z instrukcją pobrania oprogramowania.

KURSY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wirtualne lekcje obejmują sesje na żywo z nauczycielem oraz zadania do wykonania w domu przed i po każdej sesji. Wszyscy rodzice/opiekunowie powinni otrzymać e-maile z informacją na temat platformy wirtualnego nauczania gwarantującej uczniom bezpieczeństwo podczas lekcji online.

Czy mogę przepisać się (lub moje dziecko) na inne, przyszłe zajęcia?

Tak, można zmienić rejestrację na późniejszy termin, jeśli lekcje online nie są wystarczającą alternatywą dla zajęć w klasie. Jeśli chcieliby Państwo przenieść się na zajęcia w późniejszym terminie, prosimy o kontakt mailowy. Zachęcamy jednak, by spróbować udziału w wirtualnych zajęciach, aby uniknąć przerw w nauczaniu. Wirtualne lekcje to uznany sposób nauczania języka obcego.

Co, jeśli moje dziecko nie może uczestniczyć w tych zajęciach?

Zajęcia online będą odbywać się zgodnie z harmonogramem - w tych samych godzinach i z tym samym nauczycielem, zatem uczestnictwo powinno być możliwe tak jak w tormule stacjonarnej. Jeśli dziecko nie może uczestniczyć z innych przyczyn, w tym problemów w dostępem do odpowiedniego sprzętu, prosimy o kontakt z nauczycielem lub Działem Obsługi Klienta.

Jak zostanie przekalkulowana liczba opuszczonych zajęć?

Po pierwszej fali Covid byliśmy przygotowani do przejścia na nauczanie online w jak nakrótszym czasie. Mamy nadzieję, że uda się wdrożyć nauczanie online bez straty żadnych zajęć. Gdyby zdarzyły się jednak przerwy, dokonamy obliczeń związanych ze straconymi zajęciami i zaproponujemy odrobienie zajęć lub otrzymają Państwo notę kredytową za te zajęcia opłacone przez Państwa, które nie zostały dostarczone. 

Chodzę na kurs przygotowujący do egzaminu. Jak wygląda sytuacja w tym przypadku?

Kursy przygotowujące do egzaminu dla młodzieży i dorosłych w Warszawie i Krakowie oraz dla dorosłych we Wrocławiu zostają z dniem 17 października przeniesione online. Od 24 października również kursy egzaminacyjne dla młodzieży we Wrocławiu będą prowadzone jako zajęcia online.

Czy Zoom to bezpieczna aplikacja?

Aplikacja Zoom została zweryfikowana przez nasze zespoły zajmujące się cyberbezpieczeństwem i poufnością. Bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów korzystających z Zoom jest naszym priorytetem. Poniżej przedstawiamy kroki, jakie w tym celu podjęliśmy. 

  • Chronimy przed niechcianymi uczestnikami, którzy chcieliby dołączyć do zajęć posługując się linkiem.
  • Zapewniamy, że niechciani goście nie mogą dołączyć do naszych sesji – poczekalnia jest zawsze aktywna i nikt nie może wziąć udziału w zajęciach bez uprzedniej akceptacji przez nauczyciela.
  • Tak, jak na wszystkich zajęciach, nauczyciel ma listę studentów i zaakceptuje udział tylko tych, którzy się na niej znajdują.
  • Dodatkowo, dla zajęć English Online prowadzonych za pośrednictwem platformy EtonX, obowiązują dodatkowe obostrzenia (dostęp przez dodatkowe uwierzytelnienie EtonX).
  • Nie publikujemy nigdzie linków do zajęć, są przesyłane wyłącznie między nauczycielami i uczniami.
  • Dbamy, by aplikacja Zoom była zawsze w najnowszej dostępnej wersji, z najbardziej aktualnymi zabezpieczeniami.

Ponadto:

  • Nauczyciel ma możliwość zablokowania czata, a czat prywatny nie jest dozwolony.
  • Udostępnianie ekranu – nauczyciele mają możliwość zablokowania tej opcji.
  • Nagrywanie – nie umożliwiamy nagrywania sesji.

Będziemy monitorować zgłaszane problemy i eliminować wszelkie ewentualne ryzyko, zarówno na tej, jak i na innych platformach online, poprzez które nauczamy.