Covid-19 Kursy angielskiego FAQ

Ostatnia aktualizacja: wtorek 21 kwietnia 2020

Moje zajęcia zostały zawieszone. Kiedy zostaną wznowione?

Wszystkie kursy języka angielskiego odbywające się w klasach zostały zawieszone. To oznacza, że Państwa kurs będzie kontynuowany online. Do momentu, gdy nauczanie w klasach będzie znów bezpieczne, będziemy kontynuować prowadzenie zajęć w klasach wirtualnych. Uczniowie powinni otrzymać maile z informacjami o tym, kiedy zaczną się wirtualne zajęcia oraz jak korzystać z platformy online.

Co British Council oferuje studentom w czasie, gdy zajęcia w klasach są zawieszone?

Oferujemy wszystkim uczniom możliwość uczenia się online w klasach wirtualnych. W miarę możliwości staramy się zapewnić naszym uczniom zajęcia z tym samym nauczycielem, w tym samym czasie i w tych samych grupach, co dotychczas.

Jak działa klasa wirtualna?

KURSY DLA DOROSŁYCH
Wirtualne zajęcia są prowadzone za pośrednictwem Zoom (narzędzie konferencyjne). Zoom pozwala w czasie rzeczywistym ćwiczyć wymowę i pisanie z nauczycielem i pozostałymi uczestnikami zajęć, umożliwia wykonywanie ćwiczeń w parach i grupowo. Tak, jak na każdych zajęciach, ćwiczone są umiejętności słuchania i czytania, poznaje się nowe słownictwo. Wszyscy uczniowie powinni otrzymać e-maile z instrukcją pobrania oprogramowania.

KURSY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wirtualne lekcje obejmują sesje na żywo z nauczycielem oraz zadania do wykonania w domu przed i po każdej sesji. Wszyscy rodzice/opiekunowie powinni otrzymać e-maile z informacją na temat platformy wirtualnego nauczania gwarantującej uczniom bezpieczeństwo podczas lekcji online.

Czy mogę przepisać się (lub moje dziecko) na inne, przyszłe zajęcia?

Tak, można zmienić rejestrację na późniejszy termin, jeśli lekcje online nie są wystarczającą alternatywą dla zajęć w klasie. Jeśli chcieliby Państwo przenieść się na zajęcia w późniejszym terminie, prosimy o kontakt mailowy. Zachęcamy jednak, by spróbować udziału w wirtualnych zajęciach, aby uniknąć przerw w nauczaniu. Wirtualne lekcje to uznany sposób nauczania języka obcego.

Co, jeśli moje dziecko nie może uczestniczyć w tych zajęciach?

Jeśli to kwestia nieodpowiednich godzin, prosimy o kontakt – postaramy się zaproponować inny, dogodny termin. W innym wypadku, zaproponujemy Państwu notę kredytową o wartości odpowiadającej liczbie opuszczonych zajęć. Nota będzie ważna do 30 września 2020 r. (zmiana). Mamy nadzieję, że będą Państwo mogli ją wykorzystać na poczet letniego kursu lub pierwszej raty za kurs w przyszłym roku akademickim.

Jak zostanie przekalkulowana liczba opuszczonych zajęć?

Pragniemy zapewnić, że opuszczone zajęcia zostaną Państwu zrekompensowane. Otrzymają Państwo notę kredytową za te zajęcia opłacone przez Państwa w ostatniej racie, które nie zostały dostarczone. Mogą ją Państwo wykorzystać na poczet letniego kursu lub kursu w przyszłym roku akademickim. Ostateczne rozliczenia zostaną dokonane z końcem bieżącego semestru.

Chodzę na kurs przygotowujący do egzaminu. Jak wygląda sytuacja w tym przypadku?

W związku z tym, że czasowo nie odbywają się żadne zajęcia w klasach, szukamy rozwiązania, by przenieść kursy przygotowujące do egzaminów do wirtualnych klas. To może potrwać, ale poinformujemy naszych klientów mailowo tak szybko, jak tylko to rozwiązanie będzie możliwe.

Czy Zoom to bezpieczna aplikacja?

Aplikacja Zoom została zweryfikowana przez nasze zespoły zajmujące się cyberbezpieczeństwem i poufnością. Bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów korzystających z Zoom jest naszym priorytetem. Poniżej przedstawiamy kroki, jakie w tym celu podjęliśmy. 

  • Chronimy przed niechcianymi uczestnikami, którzy chcieliby dołączyć do zajęć posługując się linkiem.
  • Zapewniamy, że niechciani goście nie mogą dołączyć do naszych sesji – poczekalnia jest zawsze aktywna i nikt nie może wziąć udziału w zajęciach bez uprzedniej akceptacji przez nauczyciela.
  • Tak, jak na wszystkich zajęciach, nauczyciel ma listę studentów i zaakceptuje udział tylko tych, którzy się na niej znajdują.
  • Dodatkowo, dla zajęć English Online prowadzonych za pośrednictwem platformy EtonX, obowiązują dodatkowe obostrzenia (dostęp przez dodatkowe uwierzytelnienie EtonX).
  • Nie publikujemy nigdzie linków do zajęć, są przesyłane wyłącznie między nauczycielami i uczniami.
  • Dbamy, by aplikacja Zoom była zawsze w najnowszej dostępnej wersji, z najbardziej aktualnymi zabezpieczeniami.

Ponadto:

  • Nauczyciel ma możliwość zablokowania czata, a czat prywatny nie jest dozwolony.
  • Udostępnianie ekranu – nauczyciele mają możliwość zablokowania tej opcji.
  • Nagrywanie – nie umożliwiamy nagrywania sesji.

Będziemy monitorować zgłaszane problemy i eliminować wszelkie ewentualne ryzyko, zarówno na tej, jak i na innych platformach online, poprzez które nauczamy.