Wtorek 01 Paź 2013

 

W ramach 11. edycji programu Tesco dla Szkół odbywa się konkurs filmowy dla uczniów ze szkół w całej Polsce. Filmy nawiązywać mają do hasła „Talent do niemarnowania” i promować główną ideę konkursu, którą jest niemarnowanie żywności. Nową kategorię „Najlepszy film anglojęzyczny” oceniać będzie British Council, który w tym roku dołączył do programu jako partner. Główną nagrodą w konkursie jest nowoczesna pracownia multimedialna od Tesco, a nagrodą dodatkową od British Council są zajęcia z native speakerem i szkolenie dla nauczycieli.

Program realizowany od 11 lat przez Tesco ma na celu poprawę jakości edukacji przez umożliwienie szkołom zdobycia nowoczesnego wyposażenia: 10 nowoczesnych pracowni multimedialnych, 16 zestawów wyposażenia szkolnej sali kinowej oraz setki nagród indywidualnych dla uczniów i nauczycieli oraz dodatkowe nagrody od partnerów konkursu. 

Uczestnicy konkursu mogą przesyłać swoje 2-minutowe filmy nakręcone przez zespoły złożone z uczniów promujące niemarnowanie żywności od 1 października do 8 listopada. W nowej kategorii „Najlepszy film anglojęzyczny” jurorem jest Andy Williams, Dyrektor British Council w Polsce. Do tej kategorii zakwalifikują się filmy zawierające elementy języka angielskiego. Obowiązkowo kwestie mówione w języku angielskim muszą być także opatrzone tłumaczeniem na język polski (napisy). 

Na stronie www.tescodlaszkol.pl znajduje się poradnik na temat tego, jak nakręcić dobry film anglojęzyczny, przygotowany przez British Council. Dodatkowo uczestnicy i głosujący na najlepsze filmy mogą wziąć udział w grze online, wykazując się swoją wiedzą na temat niemarnowania jedzenia i zdobywać dodatkowe punkty w konkursie.

Organizator: TESCO

Partner merytoryczny: Federacja Polskich Banków Żywności

Partnerzy: British Council, Wajda School, Żywiec Zdrój S.A.

Szczegółowe informacje na stronie www.tescodlaszkol.pl 

Do redaktora

Kontakt dla mediów:

Karolina Szlasa
British Council 
tel.: 22 695-59-47, kom.: 664-920-232
karolina.szlasa@britishcouncil.pl

Biuro prasowe programu Tesco dla Szkół:

Maja Głuśniewska
Garden of Words
tel.: 22 829 85 72 wew. 24
m.glusniewska@gardenofwords.pl

O British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Celem organizacji jest budowanie relacji i wzajemnego zaufania pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią Północną oraz innymi krajami. Organizacja zatrudnia 7000 osób w ponad 100 krajach, w tym 2000 nauczycieli, i współpracuje z tysiącami profesjonalistów i ustawodawców, jak również z milionami młodych ludzi, nauczając języka angielskiego i realizując projekty edukacyjne, społeczne oraz w zakresie kultury i sztuki. British Council jest organizacją Zjednoczonego Królestwa z Przywilejem Królewskim (Royal Charter). Zasadniczy grant, finansowany publicznie, pokrywa niespełna 25 procent obrotu, który w ubiegłym roku wniósł 781 milionów funtów. Reszta źródeł finansowych pochodzi z płatnych usług świadczonych dla klientów na całym świecie, z kontraktów edukacyjnych i rozwojowych oraz współpracy partnerskiej z publicznymi i prywatnymi organizacjami. Całość działalności wspiera cele charytatywne organizacji oraz promuje dobrobyt i bezpieczeństwo Zjednoczonego Królestwa i całego świata. Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie, współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich oraz ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe i zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa. W 2013 roku organizacja obchodzi 75-lecie działalności w Polsce.

Więcej informacji dostępnych jest na www.britishcouncil.pl. British Council jest również obecny na twitter.com/plBritish, www.facebook.com/BritishCouncilPolska oraz blog.britishcouncil.org/polandqualityteaching.

Program Tesco dla Szkół to organizowany przez firmę Tesco Polska od 11 lat program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Głównymi beneficjentami programu są szkoły podstawowe oraz gimnazjalne. W ramach programu ufundowano pracownie komputerowe i multimedialne oraz sprzęt dydaktyczno – sportowy dla w sumie 11 tysięcy polskich szkół o łącznej wartości prawie 13 milionów złotych. Program Tesco dla Szkół przez trzy lata poruszał problematykę proekologiczną, zaś jubileuszowa ,10. edycja odbywała się pod znakiem zdrowego żywienia. Dzięki corocznym konkursom Tesco dla Szkół dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych  jest aktywizowana do działania poprzez promocję postaw obywatelskich.  W ubiegłym roku program został doceniony na arenie międzynarodowej przez League of Americam Communications Professionals w kategorii Best Community Relations Program. Wcześniejsze edycje zostały docenione m.in. w VIII edycji Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu przygotowanym przez Gazetę Finansową oraz w 9. Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2010. Dobre praktyki” Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Program Tesco dla Szkół otrzymał także prestiżową nagrodę międzynarodową – statuetkę Stevie Award, przyznawaną w ramach 2011 International Business Awards.

Linki zewnętrzne