Poniedziałek 11 Mar 2013

 

Sektor kreatywny a tradycyjny – czy i jak współpracować?

British Council i Miasto Stołeczne Warszawa zapraszają na Creative Mikser 6 – spotkanie dla i z udziałem przedsiębiorców sektora kreatywnego, które odbędzie się w środę 20 marca w Warszawie. Zaproszeni goście opowiedzą o współpracy międzysektorowej i o tym, czy nad Wisłą działają projekty łączące sektor kreatywny, naukowców, międzynarodowe firmy i instytucje publiczne. Matthew Stafford, ekspert w dziedzinie start-upów, przedstawi doświadczenia brytyjskie.

Creative Mikser to cykliczne spotkania branży kreatywnej, w marcu organizowane po raz szósty. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania swojej działalności i wymiany doświadczeń.

Wśród zaproszonych gości znajdą się: Michał Olszewski - Zastępca Prezydenta Miasta st. Warszawy, Ewa Ayton - Dyrektor Departamentu Kultury i Sztuki, British Council Polska, Matthew Stafford (Wielka Brytania) - współzałożyciel wielu startupów, między innymi 9others.com, dr Mirosław Grochowski - Uniwersytet Warszawski, Ewa Janowska i Wiktor Gajewski - Centrum Nauki Kopernik oraz Sebastian Grabowski - Orange Labs.

Spotkanie odbędzie się 20 marca br. w godz. 18:00-21:00 w studio fotograficznym Produkcja Artystyczna przy ul. Hożej 51 w Warszawie. Wstęp jest wolny po wcześniejszej rejestracji pod adresem mwalczuk@um.warszawa.pl. Wydarzenie będzie tłumaczone na język polski/angielski.

Po dyskusji odbędzie się koktajl. Zagra: iRobot.

Więcej informacji na Facebooku: https://www.facebook.com/events/136426419867388/.

Organizatorzy: British Council, Miasto Stołeczne Warszawa

Współorganizator: Produkcja Artystyczna

Współpraca: Virgin Mobile i Virgin Academy

Partnerzy: Centrum Nauki Kopernik, Orange Labs, Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o.

Patroni medialni wydarzenia: Purpose, Designteka.pl, Łowcy Dizajnu, Sztuka Wnętrza.

Do redaktora

Kontakt dla mediów:

Karolina Szlasa

British Council

Tel.: 22 695-59-47, Kom.: 664-920-232

karolina.szlasa@britishcouncil.pl

O British Council

British Council promuje wybitne osiągnięcia brytyjskie w dziedzinie nauki, edukacji i sztuki oraz programów społecznych, umożliwiając nawiązywanie partnerskiej współpracy pomiędzy polskimi i brytyjskimi instytucjami. Z dużym zaangażowaniem wspiera inne kraje w rozwijaniu koncepcji sektorów kreatywnych i przedsiębiorczości w kulturze, przekazując dobre praktyki w tym obszarze i udzielając wsparcia tym, którzy rozpoczęli swoją działalność w sferze kultury i odnoszą na tym polu sukcesy. W ramach projektu Creative and Cultural Economy organizowane są konkursy dla młodych przedsiębiorców kreatywnych, seminaria, konferencje i warsztaty z udziałem ekspertów w Wielkiej Brytanii oraz inne działania mające na celu budowanie międzynarodowej społeczności osób kreatywnych.

www.britishcouncil.pl

http://creativeconomy.britishcouncil.org/

https://www.facebook.com/britishcouncilpolska

https://www.facebook.com/CentresProject