Piątek 30 Sie 2013

British Council i Miasto Stołeczne Warszawa zapraszają na Creative Mikser 8, czyli spotkanie dla i z udziałem przedsiębiorców sektora kreatywnego, które odbędzie się w piątek, 13 września w Warszawie, w ramach Wawa Design Festiwal. Tym razem tematem przewodnim Miksera będzie Food Design – zaproszeni goście opowiedzą o wielu odsłonach tego nowego i ciekawego zjawiska. Francesca Zampollo, założycielka International Food Design Society, przedstawi doświadczenia brytyjskie i międzynarodowe. 

Food Design, czyli w dosłownym tłumaczeniu z angielskiego „projektowanie jedzenia”, to innowacyjne podejście do procesu projektowania żywności, opakowań, naczyń oraz całej sfery związanej ze świadomą konsumpcją, zwyczajami i usługami. Food Design wykorzystuje badania i trendy by stworzyć optymalne doświadczenie konsumenckie, uwzględniające zmieniający się styl życia i potrzeby różnych grup społecznych.  

Creative Mikser to cykliczne spotkania branży kreatywnej, wrześniowe organizowane jest po raz ósmy. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania swojej działalności i wymiany doświadczeń. 

Wśród zaproszonych gości znajdą się: Michał Olszewski – Zastępca Prezydenta Miasta st. Warszawy; Ewa Ayton – Dyrektor Departamentu Kultury i Sztuki, British Council Polska; Francesca Zampollo (Wielka Brytania) – konsultantka w zakresie Food Design, założycielka International Food Design Society; Gosia Rygalik – projektantka ze Studia Rygalik oraz Marek Cecuła – artysta, projektant i edukator (Modus Design/ Ćmielów Design Studio), stojący za brytyjsko-polskim projektem Art Food 2013.

Spotkanie odbędzie się 13 września br. w godz. 18:00-21:00 w klubie M25 na terenie Soho Factory przy ul. Mińskiej 25, w ramach festiwalu Wawa Design Festiwal.

Wstęp jest wolny po wcześniejszej rejestracji pod adresem kreatywnawarszawa@um.warszawa.pl. Wydarzenie będzie tłumaczone na język polski/ angielski.

Po dyskusji odbędzie się koktajl, na który zapraszają BioBazar i VanillaSpice.

Zagra: Harper.

Organizatorzy: British Council, Miasto Stołeczne Warszawa

Współorganizator: Wawa Design Festiwal, Soho Factory 

Partnerzy: European Creative Cluster Lab, Modus Design, Ćmielów Design Studio, Studio Rygalik, BioBazar, VanillaSpice

Współpraca: Virgin Mobile i Virgin Academy

Patroni medialni wydarzenia: Purpose, FUTU, KUKBUK, Designteka.pl, Łowcy Dizajnu, Sztuka Wnętrza

Do redaktora

Kontakt dla mediów:

Karolina Szlasa
British Council
Tel.: 22 695-59-47
karolina.szlasa@britishcouncil.pl

O British Council

British Council tworzy międzynarodowe perspektywy dla osób z Wielkiej Brytanii i z innych krajów oraz buduje zaufanie pomiędzy nimi na skalę światową. Organizacja została założona w 1934 roku, reprezentuje Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w dziedzinie współpracy kulturalnej i edukacyjnej ze szczególnym uwzględnieniem nauki języka angielskiego.

Jesteśmy obecni w ponad 100 krajach zatrudniając 7 tysięcy pracowników. W Polsce działamy od 1938 r. Promuje wybitne osiągnięcia brytyjskie w dziedzinie nauki, edukacji i sztuki oraz programów społecznych, umożliwiając nawiązywanie partnerskiej współpracy pomiędzy polskimi i brytyjskimi instytucjami. British Council jest jednym z centrów egzaminacyjnych brytyjskich egzaminów językowych i niejęzykowych (Cambridge ESOL, IELTS, egzaminy różnych uczelni brytyjskich, egzaminy zawodowe). Więcej informacji na www.britishcouncil.pl 

Zobacz również