Poniedziałek 18 Mar 2013

 

Studencie, zawalcz o międzynarodową karierę. Trwa kolejna edycja konkursu EF Global Intern

Do 31 marca studenci z całego świata mogą zgłaszać swój udział w globalnym konkursie organizowanym przez EF Education First. Na zwycięzcę czekają sześciomiesięczne praktyki odbywające się w dwóch państwach. Globalnym partnerem konkursu jest ERASMUS Student Network. Lokalny etap w Polsce wspiera British Council.

Studenci, którzy chcieliby rozpocząć międzynarodową karierę, mają teraz doskonałą okazję, by urzeczywistnić to marzenie. EF Education First, jeden ze światowych liderów w organizacji zagranicznych kursów językowych i wyjazdów edukacyjnych, po raz kolejny zaprasza ich do udziału w konkursie EF Global Intern. Do wygrania są praktyki, które rozpoczną się trzema miesiącami spędzonymi w jednym z 50 biur EF zlokalizowanych na całym świecie. Wybór biura należy do zwycięzcy. Jednak to dopiero początek przygody. W dalszej kolejności laureat EF Global Intern wybierze się do Brukseli, by odbyć praktyki w siedzibie głównej ERASMUS Student Network.

Co trzeba zrobić, by stanąć do walki w EF Global Intern? W pierwszej kolejności należy zarejestrować się na stronie www.ef.pl i przedstawić swoje CV. W dalszym etapie trzeba nakręcić krótki film, który przekona internautów do oddania głosu na jego autora/autorkę. Na zgłoszenie swojej kandydatury studenci mają czas do 31 marca. W tym czasie internauci z całego świata mogą oddawać głosy na swoich faworytów. 12 kwietnia zostaną wyłonieni laureaci z poszczególnych państw, którzy zawalczą miedzy sobą o główną nagrodę. Zeszłoroczna laureatka EF Global Intern, Maria Chiara, odbyła podróż od Bostonu przez Miami po Santa Barbarę. Dokąd wyjedzie tegoroczny laureat, okaże się już 10 maja.

British Council jako partner konkursu ufunduje zdobywcom pierwszego i drugiego miejsca polskiego etapu konkursu test z języka angielskiego, IELTS, przeznaczony dla osób chcących studiować lub pracować w środowisku anglojęzycznym oraz służący do celów emigracyjnych. IELTS jest najpopularniejszym testem tego typu na świecie – zdaje go ponad 1.7 miliona osób rocznie. Jest on uznawany przez ponad 7.000 instytucji w 120 krajach, w tym przez wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii i ponad 3000 instytucji edukacyjnych oraz programów uczelnianych w USA.

Do redaktora

Kontakt dla mediów:

Karolina Szlasa

British Council

Tel.: 22 695-59-47, Kom.: 664-920-232

karolina.szlasa@britishcouncil.pl

O British Council

British Councilpromuje wybitne osiągnięcia brytyjskie w dziedzinie nauki, edukacji i sztuki oraz programów społecznych, umożliwiając nawiązywanie partnerskiej współpracy pomiędzy polskimi i brytyjskimi instytucjami. Z dużym zaangażowaniem wspiera inne kraje w rozwijaniu koncepcji sektorów kreatywnych i przedsiębiorczości w kulturze, przekazując dobre praktyki w tym obszarze i udzielając wsparcia tym, którzy rozpoczęli swoją działalność w sferze kultury i odnoszą na tym polu sukcesy.British Council jest jednym z centrów egzaminacyjnych brytyjskich egzaminów językowych i niejęzykowych (Cambridge ESOL, IELTS, egzaminy różnych uczelni brytyjskich, egzaminy zawodowe). Więcej informacji na stronach: www.britishcouncil.pl i facebook.com/britishcouncilpolska.