Wtorek 05 Lis 2013


Prezentowana w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystawa „British British Polish Polish: Sztuka krańców Europy, lata 90. i dziś”, zorganizowana we współpracy z British Council w 75. rocznicę rozpoczęcia działalności British Council w Polsce, składa się z części historycznej, poświęconej przeglądowi sztuki brytyjskiej i polskiej lat 90., oraz z części poświęconej współczesnej scenie artystycznej w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Jako partner wystawy British Council wspiera prace artystów brytyjskich. 

W Wielkiej Brytanii granice tego, co jest akceptowalne są bardzo szerokie, szczególnie w dziedzinie sztuki i edukacji. Odzwierciedla to różnorodność, wolność słowa i docenianie różnic, tak charakterystycznych dla brytyjskiego społeczeństwa. Szanujemy prawo innych rządów, kultur i osób do odrzucania konkretnych dzieł sztuki. Jednakże nie do uniknięcia są sytuacje, w których wspierana przez British Council sztuka budzi kontrowersje i, w rzadkich przypadkach, powoduje urazę. 

Wydarzenia artystyczne, w których uczestniczymy, dobieramy w taki sposób, aby umożliwić zaprezentowanie i poznanie wielu różnorodnych punktów widzenia. Staramy się zachować równowagę pomiędzy poglądami prezentowanymi podczas organizowanych przez nas wydarzeń artystycznych.

Do redaktora

Kontakt dla mediów:

Karolina Szlasa
British Council 
Tel.: 22 695-59-47, Kom.: 664-920-232
karolina.szlasa@britishcouncil.pl

O British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Celem organizacji jest budowanie relacji i wzajemnego zaufania pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią Północną oraz innymi krajami.

Organizacja zatrudnia 7000 osób w ponad 100 krajach, w tym 2000 nauczycieli, i współpracuje z tysiącami profesjonalistów i ustawodawców, jak również z milionami młodych ludzi, nauczając języka angielskiego i realizując projekty edukacyjne, społeczne oraz w zakresie kultury i sztuki.

British Council jest organizacją Zjednoczonego Królestwa z Przywilejem Królewskim (Royal Charter). Zasadniczy grant, finansowany publicznie, pokrywa niespełna 25 procent obrotu, który w ubiegłym roku wniósł 781 milionów funtów. Reszta źródeł finansowych pochodzi z płatnych usług świadczonych dla klientów na całym świecie, z kontraktów edukacyjnych i rozwojowych oraz współpracy partnerskiej z publicznymi i prywatnymi organizacjami. Całość działalności wspiera cele charytatywne organizacji oraz promuje dobrobyt i bezpieczeństwo Zjednoczonego Królestwa i całego świata.

Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie, współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich oraz ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe i zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa. W 2013 roku organizacja obchodzi 75-lecie działalności w Polsce.

Więcej informacji dostępnych jest na www.britishcouncil.pl. British Council jest również obecny na twitter.com/plBritish, www.facebook.com/BritishCouncilPolska oraz blog.britishcouncil.org/polandqualityteaching.