Środa 04 Wrz 2013

W najbliższy piątek i sobotę w Krakowie fanów Wielkiej Brytanii, gier językowych i motoryzacji czeka fantastyczna niespodzianka! 6 i 7 września na płycie Rynku Głównego w okolicy ulicy Siennej, vis a vis biura British Council, będzie można odwiedzić londyński dwupiętrowy autobus, wzorowany na słynnym Routemaster! 

Autobus odwiedza nasz kraj w ramach kampanii GREAT Britain and Northern Ireland, promującej Wielką Brytanię na trasie w kilkunastu krajach na 4 kontynentach. 

 

Wśród atrakcji przygotowanych dla odwiedzających autobus zaplanowano specjalne warsztaty językowe dla dzieci, w trakcie których lektorzy języka angielskiego wykorzystają jedną z najskuteczniejszych metod nauki języka wśród dzieci – Storytelling. Polega ona na zdobywaniu nowych kompetencji językowych na podstawie doświadczeń znanych z życia codziennego. Dzięki temu dziecko opanowuje nowy język, wykorzystując te same mechanizmy, co przy nauce języka ojczystego.

Ponadto, będzie możliwość wzięcia udziału w quizie na temat Wielkiej Brytanii oraz spróbować swoich sił w grze językowej Language Games.

Plan wydarzeń

Piątek 6 września

Storytelling

10:00, 13:00, 15:00

GREAT BRITAIN QUIZ

12:00, 14:00, 16:00

Sobota 7 września

Storytelling 

10:00, 12:00, 13:30, 15:00

Language Games

10:30, 14:30

GREAT BRITAIN QUIZ

11:00, 12:30, 14:00

Do redaktora

Kontakt dla mediów:

Alicja Grymek
British Council 
Tel. 12 428 59 34, Kom. 604 134 110
alicja.grymek@britishcouncil.pl

O British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Celem organizacji jest budowanie relacji i wzajemnego zaufania pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią Północną oraz innymi krajami.

Organizacja zatrudnia 7000 osób w ponad 100 krajach, w tym 2000 nauczycieli, i współpracuje z tysiącami profesjonalistów i ustawodawców, jak również z milionami młodych ludzi, nauczając języka angielskiego i realizując projekty edukacyjne, społeczne oraz w zakresie kultury i sztuki.

British Council jest organizacją Zjednoczonego Królestwa z Przywilejem Królewskim (Royal Charter). Zasadniczy grant, finansowany publicznie, pokrywa niespełna 25 procent obrotu, który w ubiegłym roku wniósł 781 milionów funtów. Reszta źródeł finansowych pochodzi z płatnych usług świadczonych dla klientów na całym świecie, z kontraktów edukacyjnych i rozwojowych oraz współpracy partnerskiej z publicznymi i prywatnymi organizacjami. Całość działalności wspiera cele charytatywne organizacji oraz promuje dobrobyt i bezpieczeństwo Zjednoczonego Królestwa i całego świata.

Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie, współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich oraz ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe i zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa. W 2013 roku organizacja obchodzi 75-lecie działalności w Polsce.

Więcej informacji dostępnych jest na www.britishcouncil.pl. British Council jest również obecny na twitter.com/plBritish oraz www.facebook.com/BritishCouncilPolska.

GREAT Bus Tour – przejazd autobusu po czterech kontynentach i 16 krajach – rozpoczął się w Nowym Jorku w maju tego roku z udziałem premiera Davida Camerona i Księcia Harry’ego i potrwa rok. Design autobusu wzorowany jest na ikonie Londynu – modelu Routemaster. GREAT Bus Tour stanowi innowacyjną platformę, która wesprze brytyjskie firmy w rozwijaniu ich zagranicznych rynków, generując lokalne zainteresowanie inwestowaniem w Wielkiej Brytanii, a także zwiększając liczbę wizyt turystycznych i osób wyjeżdżających tam na studia. Kampania koordynowana jest przez Ambasadę Wielkiej Brytanii.