Piątek 25 Paź 2013

 

British Council inauguruje program International School Award skierowany do przedszkoli i szkół każdego szczebla, które wprowadzają do programu nauczania zagadnienia międzynarodowe i współpracują ze szkołami w innych krajach. Celem programu jest zwiększenie zaangażowania polskich szkół we współpracę międzynarodową. 

International School Award jest prestiżowym certyfikatem, który szkoła lub przedszkole otrzymuje za wprowadzenie do programu nauczania zagadnień międzynarodowych i rozwijanie współpracy ze szkołami w innych krajach. Jest formą uznania i akredytacji dla szkół i przedszkoli, które mają już osiągnięcia w tej dziedzinie oraz formą zachęty dla instytucji, które jeszcze takiej współpracy nie podjęły. Celem przygotowań do uzyskania certyfikatu jest rozwój placówki oraz indywidualny rozwój uczniów, nauczycieli i kierownictwa, zaś sam certyfikat wzbogaca ofertę szkoły.

O przyznanie International School Award mogą ubiegać się przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Istnieją trzy rodzaje certyfikatu: podstawowy (na czas nieograniczony), który potwierdza gotowość szkoły do wprowadzenia do programu nauczania zagadnień międzynarodowych oraz zaświadcza o świadomości globalnej tematyki wśród uczniów i nauczycieli; średnio-zaawansowany (na czas nieograniczony), który potwierdza rozwijanie współpracy międzynarodowej przez szkołę i zaświadcza o zwiększeniu umiejętności krytycznej refleksji na temat zagadnień międzynarodowych wśród uczniów i nauczycieli; oraz akredytacja International School Award (na trzy lata), która potwierdza włączenie zagadnień międzynarodowych do programu nauczania, zachęca uczniów i nauczycieli do podejmowania działań związanych z globalnymi wyzwaniami oraz potwierdza etos placówki jako świadomej globalnych zagadnień. 

Wszystkie szkoły i przedszkola, które mogą pochwalić się osiągnięciami w tej dziedzinie mogą rejestrować się za pośrednictwem formularza do 15 listopada 2013 r.

Roczna opłata wpisowa za udział szkoły w programie wynosi 250 zł brutto (z możliwością obniżenia opłaty dla szkół w trudnej sytuacji finansowej).

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.britishcouncil.pl/projekty/edukacja/szkoly oraz pod adresem przemyslaw.tyminski@britishcouncil.pl

Do redaktora

Kontakt dla mediów:

Karolina Szlasa
British Council 
Tel.: 22 695-59-47, Kom.: 664-920-232
karolina.szlasa@britishcouncil.pl

O British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Celem organizacji jest budowanie relacji i wzajemnego zaufania pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią Północną oraz innymi krajami.

Organizacja zatrudnia 7000 osób w ponad 100 krajach, w tym 2000 nauczycieli, i współpracuje z tysiącami profesjonalistów i ustawodawców, jak również z milionami młodych ludzi, nauczając języka angielskiego i realizując projekty edukacyjne, społeczne oraz w zakresie kultury i sztuki.

British Council jest organizacją Zjednoczonego Królestwa z Przywilejem Królewskim (Royal Charter). Zasadniczy grant, finansowany publicznie, pokrywa niespełna 25 procent obrotu, który w ubiegłym roku wniósł 781 milionów funtów. Reszta źródeł finansowych pochodzi z płatnych usług świadczonych dla klientów na całym świecie, z kontraktów edukacyjnych i rozwojowych oraz współpracy partnerskiej z publicznymi i prywatnymi organizacjami. Całość działalności wspiera cele charytatywne organizacji oraz promuje dobrobyt i bezpieczeństwo Zjednoczonego Królestwa i całego świata.

Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie, współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich oraz ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe i zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa. W 2013 roku organizacja obchodzi 75-lecie działalności w Polsce.

Więcej informacji dostępnych jest na www.britishcouncil.pl. British Council jest również obecny na twitter.com/plBritish, www.facebook.com/BritishCouncilPolska oraz blog.britishcouncil.org/polandqualityteaching.

Zobacz również