National Theatre Live: The Audience
Date
Czwartek 24 Lis 2016 -
19:00 do 22:00
Miejsce
kina sieci Multikino

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu The Audience. Pokaz wzbogacony będzie o materiały dodatkowe – serię pytań i odpowiedzi, przygotowanych specjalnie dla widzów National Theatre Live.

Spektakl według scenariusza Petera Morgana (Królowa, Ostatni Król Szkocji, Frost/Nixon, Kochanice Króla) wyreżyserował Stephen Daldry (Billy Elliot, Godziny), a nagranie zostało zrealizowane w czerwcu 2013 roku w Gielgud Theatre w Londynie. W roli głównej zobaczymy nagrodzoną Oskarem Helen Mirren, którą ostatnio fani mogli oglądać na dużym ekranie w filmie Złota Dama.

Przez 60 lat Elżbieta II spotykała się z każdym z dwunastu urzędujących w tym czasie premierów – od Churchila do Camerona – podczas prywatnych audiencji w Buckingham Palace. Niepisaną regułą audiencji (do której stosowali się niezawodnie wszyscy uczestnicy) było nieujawnianie ich treści. Przedstawienie jest fikcyjną wizja przebiegu kilku kluczowych spotkań pomiędzy rezydentami Downing Street i ich królową.  

Spektakl zobaczymy 24 listopada 2016 o godzinie 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Czas trwania: 172 min (spektakl, materiały dodatkowe: pytania i odpowiedzi oraz jedna przerwa ok. 20 min).

Tag icon
Teatr, Filmy
Category icon
Multikino