David Bowie
David Bowie
Date
Wtorek 18 Lis 2014 -
20:00 do 23:59
Miejsce
Multikino

"David Bowie Is" to fantastyczna filmowa rejestracja wystawy o tym samym tytule, która była pokazywana  w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie w 2013 r., a w tej chwili jest na światowym tournée. Dokument autorstwa Hamisha Hamiltona (zdobywcy nagrody BAFTA i  reżysera zapadającej w pamięć Ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie) został zarejestrowany w ostatni dzień londyńskiej wystawy w 2013 roku. 

Widzowie wybiorą się w podróż po ekspozycji składającej się z fotografii, projektów okładek albumów, kostiumów i innych niesamowitych pamiątek związanych z artystą oraz z udziałem gości specjalnych m.in. legendarnego japońskiego projektanta Kansai Yamamoto, frontmana zespołu Pulp - Jarvisa Cockera i innych osób, które w jakiś sposób związane są lub były z karierą David Bowie.

Wystawę przygotowali Victoria Broackes i Geoffrey Marsh, którzy w filmie oprowadzają po zakątkach muzeum, szczegółowo analizując zbiory artysty. 

„David Bowie Is” będzie można zobaczyć w 16 miastach: Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław Pasaż, Rybnik, Koszalin, Poznań Stary Browar, Zabrze, Gdańsk, Kraków, Bydgoszcz, Szczecin, Gdynia, Łódź, Rzeszów, Lublin, Katowice i Olsztyn.

Bilety można nabyć w kasach biletowych kin oraz online na stronie www.multikino.pl

Category icon
Multikino