KFF
KFF
Date
Niedziela 25 Maj 2014 - 00:00 do Niedziela 01 Cze 2014 - 00:00
Miejsce
Kraków

Krakowski Festiwal Filmowy koncentruje się na filmie dokumentalnym i krótkometrażowym. Trzon festiwalu stanowią 4 konkursy, a program dopełnia 10 pozakonkursowych cyklów tematycznych. Wśród nich jedno z najważniejszych miejsc zajmuje sekcja „Spojrzenie na…”, która co roku poświęcona jest wybranej kinematografii narodowej

W 2014 roku gościem specjalnym będzie Wielka Brytania. Przegląd filmów brytyjskich otworzy znakomity dokument w reżyserii Juliena Temple’a  Londyn, nowy Babilon (Wielka Brytania 2012, 125’). Julien Temple, który odwiedzi Kraków, by spotkać się z publicznością, to dokumentalista, autor kultowych teledysków, kronikarz londyńskiej sceny punk. Jego najnowszy film to próba zawarcia w dwugodzinnej pigułce całego ogromu społecznych i historycznych uwarunkowań, dzięki którym Londyn stał się jednym z najważniejszych miejsc na kulturowej mapie świata. 

W programie brytyjskim zobaczymy także najgłośniejsze filmy dokumentalne ostatnich lat,  prezentację filmów studentów National Film and Television School, jak również krótkometrażowe dla dzieci i młodzieży (wstęp wolny): KIDS&FEST.

Partnerem sekcji „Spojrzenie na Wielką Brytanię” jest British Council.