The Curious Incident of the Dog in the Night-Time plakat
The Curious Incident of the Dog in the Night-Time Multikino
Date
Poniedziałek 29 Wrz 2014 -
19:00 do 23:59
Miejsce
Multikino

Po ogromnym sukcesie transmisji na żywo w 2012 roku, spektakl National Theatre pt. "Dziwny przypadek psa nocną porą" powraca na duży ekran.

Oparty na słynnej powieści Marka Haddona spektakl Dziwny przypadek psa nocną porą, wyreżyserowany przez Marianne Elliott na podstawie adaptacji Simona Stephensa, został okrzyknięty przez brytyjski dziennik The Times „fenomenalną kombinacją przedstawienia i opowiadania”. W 2013 roku przedstawienie zdobyło siedem nagród Oliviera, w tym dla najlepszej oryginalnej sztuki dramatycznej.

Christopher Boone (grany przez Luke’a Treadawaya) to piętnastoletni chłopiec o nadzwyczajnym umyśle – wyjątkowo utalentowany matematycznie, lecz niezdolny do właściwej interpretacji życia codziennego. Kiedy na Christophera pada podejrzenie o zabicie psa pani Shears, Wellingtona, bohater gromadzi w pisanej przez siebie książce wszystkie fakty związane z tym wydarzeniem w celu rozwikłania zagadki morderstwa. Dochodzenie, które prowadzi wbrew zakazowi ojca, zabiera go w przerażającą podróż, która jednak odmieni jego życie.

Czas trwania: 183 min.

Zapraszamy do 14 kin sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn - Galeria Warmińska, Poznań - Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa – Ursynów, Warszawa - Złote Tarasy, Wrocław - Arkady Wrocławskie.

Bilety można nabyć w kasach kin oraz na stronie Multikina.

Multikino