National Theatre Live: Dziwny przypadek psa nocną porą
Date
Wtorek 11 Gru 2018
Miejsce
Multikino

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Dziwny przypadek psa nocną porą” („The Curious Incident of the Dog in the Night-Time”) zrealizowanego przez Teatr Narodowy w Londynie. Nagrodzony siedmioma nagrodami Olivier Award spektakl (m.in. za najlepszą nową sztukę), to adaptacja bestsellerowej powieści Marka Haddona, która porusza temat autyzmu. Głównym bohaterem i narratorem jest piętnastoletni chłopiec o nadzwyczajnym umyśle – wyjątkowo utalentowany matematycznie, lecz niezdolny do właściwej interpretacji życia codziennego.

W rolę Christophera, chłopca z zespołem Aspergera, zaburzeniem rozwoju ze spektrum autyzmu (co ciekawe: w powieści i spektaklu nie pada na ten temat ani jedno słowo), wcielił się urodzony w 1984 roku angielski aktor filmowy i teatralny – Luke Treadaway. Spektakl wyreżyserowała Marianne Elliott, której inscenizację innej powieści – „Czas wojny” („War Horse”) Michaela Morpurgo – widzowie cyklu „National Theatre Live” mogli oglądać przez kilka ostatnich miesięcy. Autorem adaptacji powieści Marka Haddona na potrzeby sceny jest Simon Stephens.

W opracowaniu polskich napisów do przedstawienia pomogło wydawnictwo Świat Książki, które udzieliło zgody na bezpłatne wykorzystanie polskiego przekładu bestselleru Marka Haddona, którą przetłumaczono na ponad 40 języków i sprzedano w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy. Powieść ukazała się w Polsce w 2004 roku, a więc rok po światowej premierze. Autorką polskiego przekładu jest Małgorzata Grabowska.

Spektakl wyreżyserowała Marianne Elliott, której brawurową inscenizację „Aniołów w Ameryce” oglądaliśmy niedawno na ekranach kin. Autorem adaptacji powieści Marka Haddona na potrzeby sceny jest Simon Stephens.

Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania ok.: 200 minut

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Spektakl zobaczymy 11 grudnia 2018 r. o godzinie 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż, Zabrze.

 

Category icon
Multikino