Skylight
Skylight
Date
Czwartek 13 Lis 2014 -
19:00 do 23:59
Miejsce
Multikino

Bill Nighy i Carey Mulligan w długo oczekiwanej produkcji Davida Hare’a Skylight w reżyserii Stephena Daldry. Spektakl został zarejestrowany na żywo na londyńskim West Endzie przez National Theatre.

Pewnego dojmująco zimnego wieczoru w Londynie, nauczycielkę Kyrę Hollis (Carey Mulligan) niespodziewanie odwiedza jej były kochanek Tom Sergeant (Bill Nighy) – odnoszący sukcesy, charyzmatyczny restaurator, którego żona niedawno zmarła. Z biegiem wieczoru oboje próbują wskrzesić ich niegdyś pełną pasji relację, w zamian wpadając w pułapkę ryzykownej walki przeciwstawnych ideologii i wzajemnego pożądania.

Bill Nighy, którego obszerna filmografia obejmuje takie tytuły jak To właśnie miłość, Notatki o skandalu i Hotel Marigold, a w jego dorobku teatralnym są role m.in. wspektaklu Pravda oraz światowej premierze The Vertical Hour Davida Hare’a na Broadwayu, gra u boku debiutującej na scenie West Endu Carey Mulligan (Co jest grane, Davis?, Wielki Gatsby, Była sobie dziewczyna) i Matthew Bearda (Była sobie dziewczyna, Jeden dzień, Prawdziwa historia króla skandali).

Reżyserem Skylight jest nominowany do Oscara Stephen Daldry, którego niedawnym osiągnięciem jest reżyseria cieszącej się wielkim powodzeniem westendowskiej produkcji The Audience z Helen Mirren w roli głównej. Spektakl ten był również transmitowany do kin dzięki National Theatre Live.David Hare jest autorem 29 sztuk scenicznych, w tym Plenty, Racing Demon, Amy’s View, Pravda (wspólnie z Howardem Brentonem) i Stuff Happens oraz autorem scenariusza, m.in. Godzin i Lektora.

Zanim trafił na West End i Broadway, pierwotnie wystawiany w National Theatre spektakl otrzymał nagrodę Oliviera dla najlepszej sztuki w 1995 roku.

Zapraszamy do 14 kin sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn - Galeria Warmińska, Poznań - Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa – Ursynów, Warszawa - Złote Tarasy, Wrocław - Arkady Wrocławskie.

Bilety można nabyć w kasach kin oraz na stronie Multikina.

Category icon
Multikino