BAFTA
BAFTA
Date
Wtorek 12 Lis 2013 - 00:00 do Środa 13 Lis 2013 - 00:00
Miejsce
Częstochowa, Katowice

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA), po sukcesie jaki w 2012 roku odniosły pokazy nominowanych filmów krótkometrażowych w Anglii, tym razem we współpracy z British Council postanowiła zorganizować seanse wyjazdowe. W ramach tegorocznej edycji Festiwalu Ars Cameralis śląska publiczność będzie miała jedyną i niepowtarzalną okazję zapoznać się z najlepszymi, zdaniem kapituły, dziełami młodych angielskich filmowców, które ujrzały światło dzienne w ciągu ubiegłego roku. W katowickiej galerii „Rondo Sztuki” oraz Centrum Promocji Młodych w Częstochowie, zostaną zaprezentowane nagrodzone etiudy, w skład których wchodzą filmy akcji oraz animowane.

Widzowie będą mogli zobaczyć m.in.: historię doktora Williamsa badającego tajemniczy przypadek pana Voormana, deklarującego, że jest bogiem, zabawny i urokliwy dokument kręcony „zza kulis” a traktujący o pracy animatora walczącego z tworzoną przez niego postacią, krwawą opowieść o nordyckim plemieniu wojowników opuszczających jałową ziemię po przegranej walce czy też niezwykle piękną, ale równocześnie surową i niespodziewanie niepokojącą, animację o młodym człowieku, jego gniewie, alienacji i depresji.

BAFTA dokonała autorskiego wyboru filmów eksperymentalnych i nowatorskich, stawiając na różnorodność i bezsporny talent twórców, wśród których znaleźli się niejednokrotnie nagradzani: Fyzal Boulifa, Will Anderson czy Eamonn O'Neil.

12 listopada, wtorek, godz. 19.00

Centrum Promocji Młodych (Muzeum Częstochowskie), Częstochowa 

XXII Festiwal ARSCAMERALIS 

13 listopada, środa, godz. 18.00

Rondo Sztuki, Katowice

Tag icon
Filmy