BAFTA
BAFTA
Date
Wtorek 12 Lis 2013 - 00:00 do Środa 13 Lis 2013 - 00:00
Miejsce
Częstochowa, Katowice

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA), po sukcesie jaki w 2012 roku odniosły pokazy nominowanych filmów krótkometrażowych w Anglii, tym razem we współpracy z British Council postanowiła zorganizować seanse wyjazdowe. W ramach tegorocznej edycji Festiwalu Ars Cameralis śląska publiczność będzie miała jedyną i niepowtarzalną okazję zapoznać się z najlepszymi, zdaniem kapituły, dziełami młodych angielskich filmowców, które ujrzały światło dzienne w ciągu ubiegłego roku. W katowickiej galerii „Rondo Sztuki” oraz Centrum Promocji Młodych w Częstochowie, zostaną zaprezentowane nagrodzone etiudy, w skład których wchodzą filmy akcji oraz animowane.

Widzowie będą mogli zobaczyć m.in.: historię doktora Williamsa badającego tajemniczy przypadek pana Voormana, deklarującego, że jest bogiem, zabawny i urokliwy dokument kręcony „zza kulis” a traktujący o pracy animatora walczącego z tworzoną przez niego postacią, krwawą opowieść o nordyckim plemieniu wojowników opuszczających jałową ziemię po przegranej walce czy też niezwykle piękną, ale równocześnie surową i niespodziewanie niepokojącą, animację o młodym człowieku, jego gniewie, alienacji i depresji.

BAFTA dokonała autorskiego wyboru filmów eksperymentalnych i nowatorskich, stawiając na różnorodność i bezsporny talent twórców, wśród których znaleźli się niejednokrotnie nagradzani: Fyzal Boulifa, Will Anderson czy Eamonn O'Neil.

12 listopada, wtorek, godz. 19.00

Centrum Promocji Młodych (Muzeum Częstochowskie), Częstochowa 

XXII Festiwal ARSCAMERALIS 

13 listopada, środa, godz. 18.00

Rondo Sztuki, Katowice

Filmy