Rapsodia/ Dwa gołębie - balet
Date
Wtorek 26 Sty 2016 -
20:15 do 23:15
Miejsce
Multikino, cała Polska

Charakterystyczny styl w brytyjskim balecie ukształtował się za sprawą Fredericka Ashtona, pierwszego choreografa Baletu Królewskiego (The Royal Ballet). W Rapsodii/ Dwóch gołębiach, zespół Baletu prezentuje dwie bardzo różne w stylu i wymowie choreografie artysty. Rapsodia z 1980 r., jest jedną z ostatnich realizacji Ashtona. Układ choreograficzny, oryginalnie stworzony dla Michaiła Barysznikowa, przygotowany został tak, by podkreślić kunszt i wirtuozerię wykonania wiodących ról męskiej i żeńskiej.

Dwa gołębie (1962) nie były wystawiane na deskach Opery Królewskiej (The Royal Opera House) od 1985 roku. Jest to opowieść o miłości, a zarazem jedno z kluczowych dokonań w karierze Ashtona – choreografia pełna niezwykłej finezji i elegancji.

Transmisja na żywo z Royal Opera House – Royal Ballet odbędzie się 26 stycznia o godzinie 20:15 w 15 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

 

Category icon
Multikino