Tancerka w Śnie Nocy Letniej
Sen Nocy Letniej
Date
Piątek 29 Sty 2016 - 19:00 do Niedziela 31 Sty 2016 - 19:00
Miejsce
Opera Bałtycka w Gdańsku

Muzyka Gorana Bregovicia brzmi w tym spektaklu tak, jakby kompozytor napisał ją specjalnie do tej sztuki Szekspira. To efekt wielomiesięcznej pracy Izadory Weiss, która swoją choreografię postanowiła wykreować w oparciu o dorobek tego niezwykłego kompozytora.

Kostiumy Gosi Baczyńskiej stanowią starannie przemyślaną kompozycję tworzącą świat mitycznego lasu bez pomocy dekoracji czy projekcji.

Główną siłą tego przedsięwzięcia są jednak tancerze Bałtyckiego Teatru Tańca, których osobowości są na miarę najlepszych zespołów aktorskich wyspecjalizowanych w realizowaniu dzieł Szekspira. Obsadzenie ich we właściwych rolach i poprowadzenie ich w taki sposób, by wydobyć ich zalety i umiejętności taneczne, to jeden z największych sukcesów Izadory Weiss na przestrzeni kilku lat prowadzenia tego zespołu. Skupił on na sobie uwagę znawców w Polsce i Europie do tego stopnia, że Europejska Unia Nadawców wybrała scenę Opery Bałtyckiej jako miejsce finału europejskiego konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy w 2013 roku. I właśnie Sen nocy letniej Izadory Weiss otwierał tę prestiżową imprezę transmitowaną na żywo do kilkudziesięciu krajów Europy.

W ramach programu Shakespeare Lives Opera Bałtycka prezentuje Sen Nocy Letniej w choreografii Izadory Weiss:

  • 29 stycznia 2016
  • 30 stycznia 2016
  • 31 stycznia 2016

 

Tag icon
Sztuka