Vikings Live from the British Museum poster
Vikings Live from the British Museum Multikino
Date
Poniedziałek 15 Wrz 2014 -
19:00 do 23:59
Miejsce
Multikino

Wyjątkowy pokaz kinowy British Museum oferuje ekskluzywną, prywatną wędrówkę po wystawie Wikingowie: życie i legenda. Londyńska ekspozycja została sfilmowana 24 kwietnia 2014 roku i będzie pokazywana na całym świecie do końca tego roku.

Dyrektor Muzeum Neil MacGregor wprowadza do wystawy multimedialnej z cyklu Live from the British Museum, prezentowanej przez dobrze znanych z mediów historyków: Michaela Wooda i Bettany Hughes. Ekspozycja powstała z inicjatywy jej kuratora Garetha Williamsa, któremu towarzyszą specjaliści od floty i oręża, obrządków pogrzebowych, wierzeń, języka i spuścizny wikingów. Za pomocą demonstracji i doskonałych ujęć w dużym zbliżeniu ukazujących wikińskie przedmioty oraz inscenizacji całopalnego pochówku zrealizowanej na terenie muzeum, wystawa przypomina o istotnym wpływie wikingów na ukształtowanie współczesnego życia na czterech kontynentach.

Czas trwania: 90 min.

Zapraszamy do 12 kin sieci Multikino: Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań - Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa – Ursynów, Warszawa - Złote Tarasy, Wrocław - Arkady Wrocławskie.

Bilety można nabyć w kasach kin oraz na stronie Multikina.

Category icon
Multikino