The English Effect
The English Effect
Date
Poniedziałek 17 Mar 2014 - 00:00 do Niedziela 30 Mar 2014 - 00:00
Miejsce
Multikino Złote Tarasy (III piętro), Warszawa

Wystawa The English Effect – przekonaj się, jak język angielski może zmienić twoje życie!

British Council zaprasza do obejrzenia wystawy na temat języka angielskiego The English Effect, promującej język angielski i korzyści wynikające z jego znajomości.

Język angielski ma decydujące znaczenie w budowaniu pozytywnych międzykulturowych relacji pomiędzy ludźmi i narodami. Znajomość języka angielskiego daje możliwości, które mogą odmienić nasze życie, ułatwia dostęp do informacji, umożliwia wspieranie międzynarodowego rozwoju i sprzyja komunikacji i porozumieniu na całym świecie.

Wystawa „The English Effect” odkrywa rolę języka angielskiego w dzisiejszym świecie.

Oglądając wystawę dowiesz się jaki wpływ wywiera język angielski na świat, w dwóch obszarach:

1. Zmiana życia

Język angielski ma moc zmieniania ludzkiego życia. Dla ludzi, dla których nie jest on językiem ojczystym, nauka angielskiego może być przepustką otwierającą drogę do lepszej edukacji i poszerzającą możliwości zawodowe. Dowiedz się co język angielski oznacza dla różnych ludzi na całym świecie.

2. Język globalny

Angielski zapożyczył słowa z wielu różnych języków. Co nam to mówi o kulturowych i historycznych związkach Zjednoczonego Królestwa z innymi narodami? Jak wiele angielskich słów ma swoje korzenie w innych językach?

Nauczyciele odwiedzający wystawę otrzymają zestawy edukacyjne z materiałami British Council, które będą mogli wykorzystać podczas lekcji.

Wszyscy odwiedzający mogą wziąć udział w konkursie i wygrać semestralny kurs języka angielskiego w British Council. By wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie „dlaczego język angielski jest tak ważny w dzisiejszym świecie? Dlaczego jest ważny dla ciebie?”, a następnie wrzucić swoją odpowiedź do urny, która znajduje się w miejscu wystawy. Podpowiedzi należy szukać na wystawie The English Effect.