Date
Piątek 30 Wrz 2016

W ramach projektu Shakespeare Lives British Council patronuje projektowi ‘Czułe Metropolie’.

„Czułe Metropolie” to podróż filmowa pokazana poprzez doświadczenia i działania młodych filmowców, gdzie inspiracje szekspirowskie, mają stanowić rodzaj luster, wydobywających napięcia, rytmy i poetykę filmowych obrazów współczesnej Warszawy i Berlina.

Projekt skierowany jest do młodych scenarzystów i filmowców, którzy wezmą udział w całościowym procesie produkcji filmów krótkometrażowych o przestrzeni miejskiej, pamięci i doświadczeniach mieszkańców Berlina i Warszawy. Motywy szekspirowskie mają posłużyć filmowcom do stworzenia poetyki metropolii i stawiania pytań na temat współczesnego świata. 

Konkurs scenariuszowy

Przedmiotem konkursu jest napisanie scenariusza filmu krótkometrażowego trwającego nie dłużej niż 10 minut w języku angielskim. Akcja filmu musi toczyć się w Berlinie, bądź w Warszawie, a najlepiej w obu stolicach. W fabule filmu muszą być wykorzystane motywy z dzieł Szekspira (tj. monologi, sceny), a praca nie może być już sfilmowana. 

Termin nadsyłania prac: 25.09.2016

Nabór filmowców

Poszukujemy reżyserów, operatorów, montażystów, producentów, aktorów, kostiumografów, scenografów. 

W projekcie weźmie udział 36 uczestników, którzy stworzą 3 ekipy filmowe, każda pracująca nad wybranym scenariuszem. Opiekunami artystycznymi grup będą zawodowi reżyserzy: Agnieszka Gomułka, Konrad Aksinowicz i Roman Przylipiak. 

Uczestnicy wezmą również udział w wykładach i spotkaniach w Warszawie i w Berlinie. 

Termin nadsyłania aplikacji: 30.09.2016

Więcej informacji: www.tendermetropolis.com

Projekt Czułe Metropolie współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy