Covid-19: Egzaminy FAQs

Ostatnia aktualizacja: piątek, 24 maja 2020

Jak długo sesje egzaminacyjne w British Council będą zawieszone?

W trosce o zdrowie naszych klientów, ściśle przestrzegamy wytycznych polskich władz w związku z rozprzestrzenianiem się Covid-19. Zawiesiliśmy sesje egzaminacyjne do 14 czerwca, jednak termin ten może zostać przedłużony, jeśli takie będą wytyczne rządu. 

Można się rejestrować na egzaminy zaplanowane po 14 czerwca. Prosimy o zapoznanie się z dostępnymi terminami egzaminów IELTS / Cambridge English.

 

Moja sesja egzaminacyjna została zawieszona. Czy mogę przesunąć datę egzaminu?

Tak, jest to możliwe dla większości egzaminów, w tym dla IELTS i Cambridge English.
Prosimy o zapoznanie się z dostępnymi terminami sesji egzaminacyjnych.

 

Jeśli rejestrowali się Państwo za pośrednictwem innej instytucji, prosimy postępować zgodnie z jej wytycznymi.

Rejestrowałem/rejestrowałam się przez jednego z partnerów British Council. Jak mogę zmienić datę egzaminu?

Aby zmienić datę, prosimy o kontakt z właściwym centrum, w którym została dokonana rejestracja.

Kiedy i jak otrzymam wyniki mojego egzaminu?

Wyniki egzaminów przeprowadzonych przed zawieszeniem sesji będą przetwarzane wg standardowej procedury. 

Wyniki egzaminu IELTS można sprawdzić w Profilu Kandydata IELTS.
Wyniki egzaminu pojawiają się w portalu w ciągu 13 dni kalendarzowych od daty testu w wersji papierowej oraz 5-7 dni kalendarzowych od daty testu w wersji komputerowej.

Wyniki egzaminu IELTS są dostępne online 28 dni, jednak nie powinny być używane jako oficjalne potwierdzenie.

Wyniki egzaminu Cambridge English można sprawdzić w profilu na stronie Cambridge English. Proszę posłużyć się spersonalizowanym ID i numerem, który otrzymali Państwo w swoim Confirmation of Entry przed egzaminem.

Wyniki egzaminu Cambridge English są dostępne od czterech do sześciu tygodni od daty egzaminu w wersji papierowej oraz dwa tygodnie po egzaminie w wersji komputerowej.

Nie mamy możliwości przekazania informacji o wynikach drogą telefoniczną, mailową lub faksem ze względów bezpieczeństwa.

Czy mój dostęp do platformy Road to IELTS będzie przedłużony?

Jeśli termin egzaminu został odwołany, proponujemy zapisanie się na inny, późniejszy termin. Przy wyborze późniejszego terminu, dostęp do platformy będzie przedłużony i zwiększy się tym samym liczba godzin, którą można przeznaczyć na przygotowanie.
Dostęp nie będzie przedłużony, jeśli zapadnie decyzja o rezygnacji z egzaminu i zwrocie opłaty.

Czy w związku z odwołaniem egzaminów mogę zdawać IELTS Indicator online?

Egzamin IELTS Indicator był dostępny w Polsce do 25 maja 2020 r. 

Czy wyniki egzaminów będą opublikowane z zachowaniem deadline’ów?

British Council i partnerzy egzaminacyjni robią wszystko, by dochować terminów ogłoszenia wyników. Niemniej jednak bieżąca sytuacja jest dużym wyzwaniem i w związku z zamknięciem naszych biur i pracą w wyjątkowych warunkach możliwe są niewielkie opóźnienia. Gdyby miało się tak zdarzyć, niezwłocznie Państwa o tym poinformujemy.

Biura British Council są zamknięte dla klientów. Jak mogę otrzymać certyfikat?

W związku z zamknięciem biur, większość naszych pracowników z działu egzaminów pracuje w domu i nie ma możliwości dystrybuowania certyfikatów w dotychczasowy sposób. W tej sytuacji, jeśli Państwa certyfikat nie został dostarczony pocztą, kurierem lub osobiście, przechowamy go w bezpiecznych warunkach do momentu, gdy będzie możliwe jego dostarczenie do Państwa bezpośrednio bądź do instytucji, w której się Państwo rejestrowali.

Instytucje wymagające wyniku, które wskazali Państwo podczas rejestracji na egzamin IELTS, w większości będą miały dostęp do Państwa wyników online. Poinformujemy je o ewentualnych zmianach w związanych z Covid-19. 

Nie będzie możliwości odebrania TRF lub certyfikatu osobiście w British Council w okresie zamknięcia naszych biur.

Czy w przyszłości będą organizowane dodatkowe sesje egzaminacyjne Cambridge English?

Pracujemy z Cambridge English nad uzgodnieniem kalendarza sesji tak, aby sprostać oczekiwaniom zarówno indywidualnych kandydatów, jak i szkół i innych instytucji rejestrujących kandydatów w British Council. Te prace trwają na bieżąco. Prosimy o sprawdzanie bieżących informacji o sesjach na naszej stronie.

Czy British Council może wysłać wiadomość do mojej uczelni z potwierdzeniem, że mój egzamin został odwołany?

Jeśli rejestracja dotyczyła egzaminu IELTS, poinformujemy instytucje wymagającą wyniku, wskazaną podczas rejestracji, że sesja została wstrzymana.

Jeśli rejestracja dotyczyła egzaminu Cambridge English, możemy poinformować wskazany uniwersytet, że wyniki nie zostały Państwu dostarczone. Prosimy o wysłanie maila na adres exams@britishcouncil.pl ze wszystkimi danymi swojego egzaminu oraz z informacją, komu powinniśmy przekazać taką wiadomość.

Jak mogę się skontaktować z Działem Obsługi Klienta?

W związku z zamknięciem naszych biur, nasz Dział Obsługi Klienta będzie Państwa wspierał mailowo. Staramy się odpowiedzieć na każdy e-mail, proszę jednak mieć na uwadze, że sytuacja jest wyjątkowa i mogą się zdarzyć opóźnienia – za co z góry Państwa przepraszamy. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i współpracę.