Ostatnia aktualizacja: wtorek, 05 października 2021 r.

 

Sesje egzaminacyjne zostały wznowione. Aktualne terminy są dostępne na stronie Zdaj egzamin

Dołożyliśmy wszelkich starań, by zagwarantować wszystkim zdającym odpowiednie środki bezpieczeństwa i warunki egzaminacyjne.

 

Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące egzaminów w czasie, gdy sesje były zawieszone w związku z pandemicznymi obostrzeniami.

Czy planowane jest otwarcie nowych sesji egzaminacyjnych? Gdzie mogę znaleźć informację o dostępnych terminach egzaminów w moim mieście / regionie / kraju?

Informacje o dostępnych sesjach egzaminacyjnych znajdują się na naszej stronie internetowej, a poszczególne sesje są otwierane w naszym systemie rejestracyjnym. Sprawdź informacje o dostępnych terminach egzaminów na: http://examfinder.britishcouncil.pl/index.php

Czy w okresie letnim zostaną zorganizowane dodatkowe sesje egzaminów Cambridge English?

Zdajemy sobie sprawę, że z powodu ograniczeń wprowadzonych przez Covid-19 na egzaminy czeka wielu zdających. Współpracujemy z zespołem Cambridge English, aby zaoferować naszym zdającym szeroki wybór sesji egzaminacyjnych w okresie letnim. Będzie to jednak uzależnione od dostępności sal egzaminacyjnych spełniających odpowiednie warunki, gdyż jesteśmy zobowiązani do przeprowadzania naszych egzaminów z zachowaniem bardzo surowych wymogów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa.

Zapisano mnie na sesję egzaminacyjną, która została zawieszona. Jak mogę przenieść się na inną sesję / jak mogę poprosić o zwrot pieniędzy?

Nasz zespół egzaminacyjny poinformuje Cię, gdy tylko sesja zostanie przeniesiona na nowy termin.

Możesz również skontaktować się bezpośrednio z centrum egzaminacyjnym, jeśli chcesz sprawdzić nową datę testu lub ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Mój egzamin został zawieszony i zostałem przeniesiony/a na inny termin. Czy mogę teraz zmienić datę egzaminu?

Jeśli centrum egzaminacyjne przeniosło Cię na nowy termin i nie konsultowano się z Tobą w tej sprawie przez zmianą, możesz poprosić o jednorazowe przeniesienie bez żadnych kosztów na nową sesję przypadającą przed końcem sierpnia.

Jeśli konsultowano się z Tobą w sprawie nowej daty testu i wyraziłeś na to zgodę w czasie konsultacji, nie przysługuje Ci bezpłatny transfer. Będziesz musiał/a skontaktować się ze swoim centrum, podając uzasadniony powód wniosku, a jeśli zostanie zaakceptowany, zostaniesz obciążony/a niewielką opłatą za transfer, zgodnie ze standardową procedurą zmiany daty testu. 

Biura British Council są zamknięte dla klientów. Jak / kiedy mogę otrzymać certyfikat?

Możesz uzyskać dostęp do wyników IELTS w wersji komputerowej poprzez swój profil na portalu IELTS Candidate Portal https://ieltsregistration.britishcouncil.org/login ,a dla IELTS w wersji papierowej poprzez IELTS Candidate Area https://ielts.britishcouncil.org/CandidateLogin.aspx .

Wyniki testu IELTS możesz sprawdzić 13 dni kalendarzowych od daty egzaminu w przypadku testów papierowych i 5-7 dni kalendarzowych w przypadku testów zdawanych komputerowo.

Wyniki IELTS dostępne są online przez 28 dni, ale nie są oficjalnym potwierdzeniem Twoich wyników.

Wyniki egzaminów Cambridge English są dostępne na stronie internetowej Cambridge English https://candidates.cambridgeenglish.org/Members/Register.aspx , do której otrzymałeś swój osobisty kod dostępu. Są one dostępne w przeciągu czterech do sześciu tygodni od daty egzaminu w przypadku egzaminów papierowych i po dwóch tygodniach w przypadku egzaminów komputerowych.

Centrum egzaminacyjne poinformuje Cię o sposobie dostarczenia wyników Test Report Form (TRF) lub certyfikatu Cambridge English, który możesz odebrać w godzinach pracy biur. Twój TRF najprawdopodobniej zostanie wysłany na adres podany podczas rejestracji.

Ze względów bezpieczeństwa nie możemy udstępniać wyników testów przez telefon, e-mail lub faks.

Czy mogę odebrać certyfikat w biurze?

Certyfikat możesz odebrać w jednym z naszych biur w Warszawie lub Krakowie. Prosimy o sprawdzenie godzin otwarcia na: https://www.britishcouncil.pl/kontakt

Gdzie mogę znaleźć więcej informacji o mojej sesji egzaminacyjnej (miejsce, godzina itp.)?

Otrzymasz harmonogram sesji ze wszystkimi informacjami przydatnymi na dzień testu (miejsce, godzina przyjazdu, czas testu itp.). Jeśli na trzy dni przed egzaminem nie otrzymasz żadnej wiadomości, niezwłocznie skontaktuj się z centrum egzaminacyjnym.

Otrzymasz również wiadomość na temat środków bezpieczeństwa i wymaganiach na dzień testu.

Czy zdawnie testu w British Council jest bezpieczne? // Jestem zapisany/a na test – jakie środki ochrony zdrowia są stosowane?

Zdrowie naszych klientów oraz personelu jest naszym priorytetem. Zanim otworzymy jakiekolwiek centrum testowe:

  • Zapewniamy, że postępujemy zgodnie ze wszystkimi wytycznymi bezpieczeństwa władz lokalnych oraz British Council.
  • Szkolimy naszych pracowników centrum egzaminacyjnego z aktualnych przepisów sanitarnych, aby byli na bieżąco z tym, co robić i jak przygotować się na przybycie zdających. 

Wprowadziliśmy następujące środki bezpieczeństwa, aby nasze centra testowe były jak najbardziej bezpieczne:

  • Sale egzaminacyjne będą dokładnie dezynfekowane przed każdą sesją.
  • W przypadku testów komputerowych cały sprzęt zostanie odkażony przed każdą sesją.
  • Nasz personel będzie nosił maseczki.
  • Będziesz musiał/a nosić maseczkę we wszystkich przestrzeniach wspólnych i przez cały czas utrzymywać dystans co najmniej dwóch metrów od innych osób.
  • Jeśli chcesz, możesz również założyć rękawiczki lateksowe, chociaż nie jest to wymagane.
  • Zapewnimy środki odkażające na terenie całego miejsca testów i prosimy, aby wszyscy zdający używali ich regularnie lub myli ręce, aby zapewnić bezpieczne środowisko.
  • Nie zapewniamy długopisów ani ołówków. Zdający zostaną poproszeni o przyniesienie własnych artykułów papierniczych w dniu egzaminu.

Czy muszę nosić maskę na twarzy w centrach British Council?

Wszyscy zdający oraz personel w dniu egzaminu są zobowiązani do noszenia maseczek w pomieszczeniach ogólnodostępnych. Nawet, jeśli lokalne przepisy tego nie wymagają, zdecydowaliśmy się wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w częściach wspólnych, aby zapewnić bezpieczniejsze środowisko egzaminacyjne. Noszenie maseczek jest obowiązkowe dla wszystkich kandydatów, we wszystkich pomieszczeniach obiektu, w tym w poczekalniach, w recepcji, w szatni, w drodze do biurka w sali egzaminacyjnej czy w drodze do toalety.

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na Covid-19, noszenie maseczki jest wymagane od momentu wejścia do budynku, aż do jego opuszczenia.

Jeśli ktoś jest wyłączony z obowiązku noszenia maseczki ze względów zdrowotnych (np. astma), należy przedłożyć stosowny dokument, który to potwierdza. Można to zrobić w dniu egzaminu.

Czy istnieje ograniczenie liczby klientów w biurze / centrum egzaminacyjnym?

Większość naszych biur, nawet w miejscach, w których ponownie otworzyliśmy przeprowadzanie egzaminów, jest obecnie zamknięta dla klientów.

Sale egzaminacyjne mają ograniczoną liczbę kandydatów, którzy mogą w nich przebywać. Liczba ta zależy od lokalnych przepisów i od wielkości obiektu. Ponieważ wymagamy utrzymywania fizycznego dystansu co najmniej 2 metróch między zdającymi we wszystkich centrach egzaminacyjnych, będziemy w stanie przyjąć mniej kandydatów niż przed Covid-19.

Czy British Council zapewnia rękawiczki oraz żel do dezynfekcji rąk?

Środki do dezynfekcji rąk rozmieszczone będą w różnych punktach ośrodka testowego. Zadbamy również o to, by w łazienkach znajdowało się mydło w płynie, aby osoby zdające egzamin mogły umyć ręce.

Nie zapewniamy maseczek, osoby przystępujące do egzaminu muszą posiadać własne.

Nie zapewniamy również rękawiczek lateksowych. Możesz przywieźć własne, ale nie są one obowiązkowe.

Jak mogę skontaktować się z obługą klienta?

Nasze biura w Warszawie i Krakowie są już otwarte i możesz nas odwiedzić. Dowiedz się więcej o tym, jak się z nami skontaktować oraz o godzinach otwarcia TUTAJ