Empowering Communities warsztaty
Date
Sobota 09 Cze 2018 - 10:00 do Niedziela 10 Cze 2018 - 15:00

Bezpłatne warsztaty dla osób działających w pomorskich organizacjach pozarządowych

Akademia Active Citizens to projekt wzmacniający kompetencje zarządzania organizacjami i zmianą społeczną w różnorodnym świecie, realizowany przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku i British Council.

Facylitacja włączająca (CoResolve) zapewnia bezpieczne i ustrukturyzowane podejście w sytuacji różnicy zdań. Najbardziej wartościowa jest w niej możliwość przejścia poprzez (a nie ponad) to, co dzieli, do kreatywnych rozwiązań. Szczególnie ważne w facylitacji włączającej (CoResolve) jest to, że pozwala usłyszeć wszystkie, głosy w grupie, a osoby z wyższą rangą lub pozycją w grupie nie dominują w rozmowie i nie mają przeważającego wpływu na podjęte w jej wyniku decyzje.

Celem warsztatów jest:

  • Zdobycie wiedzy o narzędziach facylitacji włączającej
  • Zwiększenie rozumienia dynamiki grupowej w oporze, konflikcie i różnicy zdań
  • Rozwijanie umiejętności podejmowania decyzji zespołowych z wykorzystaniem różnicy zdań

Zapisy odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego. Formularz należy odesłać do 27.05.2018 r. na adres anna.urbanczyk@ikm.gda.pl  lub w formie papierowej dostarczyć pod adres: Anna Urbańczyk Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk. Liczba miejsc jest ograniczona do 18 osób. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 29.05. 2018 r.

Warsztaty odbędą się w dniach: 9-10 czerwca (sobota-niedziela), w godzinach 10.00–17.00 (sobota), 10.00–15.00 (niedziela) w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku.