Date
Wtorek 01 Paź 2019 -
18:00 do 21:00
Miejsce
Business Link Astoria, Warszawa

Zapraszamy na jubileuszową, 20-tą edycję Creative Miksera!

Creative Mikser to cykl spotkań sektora kreatywnego, organizowanych przez Miasto Stołeczne Warszawa i British Council od 2011 roku. Nadchodzące wydarzenie powstało we współpracy z partnerami: Radicalzz Studio, Element Talks, ShareSpace, Business Link oraz z Festiwalem Cyfryzacji.

20. edycja Creative Miksera będzie poświęcona tematowi projektowania miast uwzględniającego trendy i kierunki rozwoju z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Wielkie miasta stają się ośrodkami wzrostu innowacji, ale wiele z nich nęka rozpadająca się infrastruktura, zanieczyszczenia środowiskowe i rosnące nierówności społeczne. Na całym świecie rządy walczą o szybkie tempo zmian, podczas gdy korporacje starają się odgrywać coraz większą rolę w życiu obywateli.

Według danych ONZ do 2050 roku 2/3 ludzkości będzie żyło w miastach, które muszą wychodzić naprzeciw wymaganiom dotyczącym infrastruktury. Faktem jest, że rządy nie posiadają wystarczających środków, by sprostać wielkim wyzwaniom współczesności. Czy rola miasto-twórców przypadnie więc w znacznym stopniu korporacjom? Jeśli tak, czy metropolie przyszłości staną się markową utopią czy komercyjną dystopią? Jaki będzie udział w tych procesach takich trendów jak shared economy czy hyper-pesonalization?

W dyskusji wezmą udział:

Rory Hyde, Victoria and Albert Museum (Londyn)

Joanna Skorupska, Radicalzz Studio

Robert Chmielewski, Share Space

Artur Celiński, Magazyn Miasta

Gospodarzami spotkania będą Ewa Ayton (Head Arts & Culture, British Council) oraz Michał Olszewski (Wiceprezydent, Miasto st. Warszawa)

Spotkanie odbędzie się w jęz. polskim oraz jęz. angielskim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie na jęz. angielski oraz Polski Język Migowy.

Wstęp wolny.
Prosimy o potwierdzenie udziału pod adresem: arts@britishcouncil.pl