Date
Środa 14 Paź 2020 - 18:00

Wydarzenie online

Creative Mikser to spotkania sektora kreatywnego organizowanego wspólnie przez miasto stołeczne Warszawa i British Council wraz z partnerami. 14 października 2020 r. zapraszamy na pierwsze w historii cyklu spotkanie online! Po raz pierwszy również poruszymy temat gospodarki obiegu zamkniętego i projektowania produktów oraz usług w sposób bardziej przyjazny środowisku i społecznie odpowiedzialny. Gościem specjalnym z Wielkiej Brytanii będzie Joe Iles, szef programu Circular Design w Ellen MacArthur Foundation, gościem z Warszawy Aleksandra Kretkowska, przedstawicielka Kampanii 17 Celów.

21. edycja Creative Miksera odbędzie w formie wydarzenia online i poświęcona będzie gospodarce obiegu zamkniętego oraz jej związkom z projektowaniem. Zaproszeni eksperci opowiedzą o tym, dlaczego ważne jest, byśmy zmienili nasze myślenie o gospodarce, kulturze, konsumpcji i innych aspektach życia codziennego z linearnego na cyrkularne.

Jakie rozwiązania i zachowania czynią gospodarkę i kulturę, w której funkcjonujemy, bardziej odpowiedzialnymi i zrównoważonymi? Jaka jest w tym rola innowacyjnego designu i przełomowych technologicznie materiałów? Czy gospodarka obiegu zamkniętego ma faktyczny potencjał, by proponować nowe, istotne rozwiązania, czy sama jest po prostu kolejnym trendem?

Zobaczymy przykłady pomysłów i rozwiązań w oparciu o model cylkularny, które powstały dzięki współpracy przedsiębiorców kreatywnych, artystów i inżynierów. Podczas moderowanej dyskusji zastanowimy się, jakie są największe wyzwania, ale i korzyści związane z gospodarką obiegu zamkniętego na poziomach globalnym i lokalnym.

Spotkanie poprowadzi Parvinder Marwaha, Design Programme Manager w British Council UK.

Wydarzenie online w jęz. polskim: https://www.youtube.com/watch?v=LcdPzV28LW0 (z tłumaczeniem na polski język migowy)

Wydarzenie online w jęz. angielskim: https://youtu.be/n_b5f6q0SdI (z tłumaczeniem na międzynarodowy język migowy)

Wydarzenie online na Facebooku (w jęz. polskim): https://www.facebook.com/events/347610449654925/ (z tłumaczeniem na polski język migowy)

#CreativeMikser