Date
Sobota 12 Cze 2021 do Piątek 18 Cze 2021

Weź udział w Europeana XX: Subtitle-a-thon Challenge Warsaw! Podziel się z nami swoimi zdolnościami językowymi i stwórz napisy do archiwalnych materiałów audiowizualnych na platformie Europeana.eu. Odbierz certyfikat i wygraj nagrodę!

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA) oraz EUNIC – Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej zapraszają do wzięcia udziału Europeana XX: Subtitle-a-thon Challenge Warsaw. Uczestnicy będą tworzyć napisy do archiwalnych materiałów audiowizualnych znajdujących się na stronie Europeana.eu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-18 czerwca na stronie www.subtitleathon.eu i będzie prowadzone w języku angielskim z polskim tłumaczeniem. Aby wziąć udział należy zarejestrować się na stronie wydarzenia.

Wydarzenie skierowane jest do młodzieży i dorosłych zainteresowanych dziedzictwem audiowizualnym, językiem i wielojęzycznością, w szczególności tłumaczy, nauczycieli języków obcych, osób uczących się języków obcych (na poziomie C1 i wyższym) oraz studentów kierunków lingwistycznych. Warunkiem koniecznym udziału jest zaawansowana znajomość dwóch lub więcej więcej spośród wymienionych języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niderlandzkiego, niemieckiego, polskiego, portugalskiego lub rumuńskiego. Uczestnicy polskiej edycji wydarzenia zostaną zaproszeni do indywidualnej pracy online z użyciem prostego narzędzia do tworzenia i edytowania napisów dostępnego po zalogowaniu na stronie www.subtitleathon.eu w dniach 12-18 czerwca. Wszyscy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział. Najbardziej zaangażowani – otrzymają nagrody.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.subtitleathon.eu