Festiwal „Muzyka na Szczytach”
Date
Sobota 12 Wrz 2015 - 00:00 do Sobota 19 Wrz 2015 - 23:59
Miejsce
Zakopane

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” to wydarzenie muzyczne organizowane nieprzerwanie od 2009 r. przez Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem. Na festiwalu prezentowały się gwiazdy światowej kameralistyki, m.in: Kronos Quartet, The King’s Singers, Ewa Pobłocka, Mayuko Kamio, Royal String Quartet czy The Brodsky Quartet.

Myślą przewodnią programu tegorocznej odsłony Festiwalu „Muzyka na Szczytach” jest forma pieśni, która ewoluując na przestrzeni lat została poddana niezliczonej ilości zabiegów kompozytorskich. Reprezentowani będą kompozytorzy polscy i międzynarodowi, w interpretacjach światowej klasy artystów.

Tradycją festiwalu są prezentacje filmów o tematyce muzycznej. Podczas tegorocznej edycji pokazana zostanie film Mahler (1974), który nawiązuje tematycznie do koncertu finałowego. Twórcą filmowej biografii austriackiego kompozytora jest kontrowersyjny brytyjski reżyser Ken Russel.

Program obejmuje również rozmowy z artystami i publicznością, prowadzone przez redaktorów radiowej „Dwójki” oraz kursy mistrzowskie poświęcone muzyce kameralnej dla studentów i młodzieży.

British Council jest patronem medialnym tego wydarzenia.