Bob Chilcott – dyrygent NFM Choir
©

Archiwum prywatne artysty

Date
Niedziela 14 Maj 2017 -
18:00 do 20:00
Miejsce
Narodowe Forum Muzyki (Wrocław)

Obchodzący w tym roku jubileusz dziesięciolecia działalności Chór NFM po raz kolejny zaprasza na spotkanie z brytyjską muzyką a capella.

Tym razem zespół poprowadzi dyrygent, śpiewak i kompozytor pochodzący z Wielkiej Brytanii – Bob Chilcott. W programie koncertu znalazły się również wybrane utwory artysty.

Działalność artystyczna Boba Chilcotta od samego początku jest związana z muzyką wokalną. Już jako nastolatek dołączył do King’s College Choir w Cambridge, w którym śpiewał aż do ukończenia studiów. Wiernych fanów zdobył jako członek cieszącego się popularnością zespołu The King’s Singers, w którym występował przez dwanaście lat. Karierę wykonawcy łączył z działalnością dyrygencką, współpracując z najlepszymi zespołami w Europie. Ponadto jest też kompozytorem – autorem setek utworów na zespoły wokalne. Dzieła te zachwycają krytyków melodyjnością i pomysłową harmonią, która choć daleka jest od awangardowych eksperymentów, to jednak nierzadko potrafi zaskoczyć słuchacza. Przez obserwatorów europejskiego życia muzycznego Chilcott jest nazywany „bohaterem brytyjskiej muzyki chóralnej”.

Zbliżający się wieczór będzie doskonałą okazją na to, by wraz z Chórem NFM wyruszyć w muzyczną podróż przez wieki – od renesansu po czasy współczesne. Czeka nas zatem niezwykłe spotkanie z barwną i różnorodną twórczością Brytyjczyków.

Wykonawcy:

  • Bob Chilcott – dyrygent
  • Chór NFM
  • Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne

BRITISH COUNCIL JEST PARTNEREM TEGO WYDARZENIA.