Trzy nauczycielki trzymające się za ręce i uśmiechające się w sali konferencyjnej. W tle ekran prezentacyjny i flipcharty.
Date
Czwartek 07 Gru 2023 do Piątek 08 Gru 2023
Miejsce
Novotel Warszawa Centrum Hotel, Warszawa

Zapraszamy na konferencję: Empowering Education: Understanding Teachers’ Needs in Multicultural Classrooms.

Mamy przyjemność zaprosić nauczycieli i nauczycielki języka angielskiego, asystentki i asystentów językowych, dyrektorki i dyrektorów szkół oraz przedstawicieli organizacji wspierających grono pedagogiczne pracujące z uczniami z Ukrainy do podzielenia się swoimi doświadczeniami na naszej konferencji.

Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do dyskusji na temat sytuacji uczniów i uczennic z Ukrainy w polskich szkołach oraz zbadanie potrzeb nauczycieli i nauczycielek języka angielskiego, asystentek kulturowych i dyrektorek i dyrektorów szkół.

Tło wydarzenia

British Council promuje wysokiej jakości nauczanie, uczenie się i ocenianie języka angielskiego w systemach edukacyjnych na całym świecie. Naszą rolą jest rozpowszechnianie wiedzy i lepsze zrozumienie języka angielskiego, który umożliwia dostęp do możliwości i budowania międzynarodowych relacji.

Współpracujemy z zespołami nauczycieli i organizacjami w Polsce, wspierając rozwój systemu edukacji dla uczniów i uczennic z Ukrainy, które zostały dotknięte doświadczeniem uchodźczym i konfliktem w ich kraju.

W latach 2022 i 2023 zorganizowaliśmy szereg kursów pt. Teaching and Learning in Difficult Times w Polsce dla nauczycielek z Ukrainy, opartych na programie British Council Language for Resilience, mających na celu wsparcie uczestniczek w nauczaniu języka angielskiego w kontekście konfliktu. Celem szkolenia była pomoc nauczycielkom obu krajów w identyfikowaniu wyzwań w nauczaniu i uczeniu się, które pojawiają się w czasie konfliktów oraz w efektywnym nauczaniu języka angielskiego uczniów.

Najważniejsze punkty programu konferencji

  • Uczestnictwo w panelu dyskusyjnym i grupach fokusowych przeprowadzonych przez zespół badań Fundacja Stocznia.
  • Warsztaty i analiza potrzeb nauczycieli prowadzona przez wybitnego trenera Dr Chrisa Sowtona.

Inne informacje o konferencji

British Council pokryje koszty wyżywienia w hotelu Novotel Warszawa Centrum oraz zakwaterowania dla osób spoza Warszawy. Konferencja będzie tłumaczona na języki polski i angielski.

Aby potwierdzić swoją obecność na wydarzeniu, prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego:

Rejestracja tutaj

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami pod adresem Karolina.Kasperska@britishcouncil.pl.

Cieszymy się na Twój udział!