Date
Środa 25 Paź 2017
Miejsce
Polska

Wszystkie książki Ainsworth to wciągające powieści, które równocześnie przybliżają i pomagają rozwiązywać problemy, z którymi boryka się dzisiejsza młodzież. W 7 dniach pojawia się problem przemocy rówieśniczej, w Zadurzeniu poznajemy obraz toksycznej relacji nastolatków. Najnowsza powieść: Krzywda. Historia moich blizn to przejmujący obraz problemu samookaleczania i samoakceptacji nie tylko wśród nastolatków. Jej główna bohaterka Gabi to lubiana w szkole dziewczyna. Ma wielu znajomych  i ogromny talent do jazdy na deskorolce. Niestety skrywa też bolesny sekret.

Tytuły Ainsworth zostały objęte patronatem Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Lucyna Kicińska, FDDS: „7 dni, Zadurzenie i Krzywda. Historia moich blizn to książki z przesłaniem. Zaskakujące i mądre, dla nastolatków, ich rodziców i nauczycieli. Pokazują, jak ważna jest uważność na drugiego człowieka – w przyjaźni, rodzinie, w szkole. Eve Ainsworth sprawia, że czytelnik rozumie, jak trudne dla jej bohaterów jest proszenie o pomoc dorosłych, a dla dorosłych jak trudne może być usłyszenie tej prośby. Autorka silnie podkreśla przy tym w mądry, nienachalny i niemoralizatorski sposób, że korzystanie z pomocy, ujawnienie problemów jest jedyną drogą, do ichprzezwyciężenia.To niezwykle cenne, że choć nic tego nie zapowiada – historie bohaterów kończą się „dobrze”.” 

Eve Ainsworth to pisarka, która dzięki codziennej pracy z młodzieżą, potrafi w wyjątkowo wnikliwy sposób pisać o problemach współczesnych nastolatków. Autorka stara się ukazywać ich świat takim, jakim jest w rzeczywistości.

British Council jest patronem publikacji.