Maxine Peake Hamlet
Date
Wtorek 14 Cze 2016 -
19:00 do 22:30
Miejsce
kina sieci Multikino

Maxine Peake Hamlet – po raz pierwszy w Polsce!

Multikino i British Council zapraszają na pokaz kinowej wersji sztuki Maxine Peake Hamlet z aktorką Maxine Peake w roli głównej. Spektakl wyprodukowany we współpracy z Royal Exchange Theatre w Manchesterze będzie można zobaczyć na jedynych pokazach w Polsce 14 czerwca 2016 roku tylko w wybranych kinach sieci Multikino.

Hamlet, ikoniczne dzieło Williama Szekspira, to wielka opowieść o lojalności, miłości, zdradzie, zbrodni i szaleństwie. Głośna adaptacja sztuki przygotowana przez Royal Exchange Theatre w Manchesterze, z nominowaną do nagrody BAFTA aktorką Maxine Peake w roli głównej, odbiła się szerokim echem w Wielkiej Brytanii, zyskując niezwykle entuzjastyczne recenzje krytyków. Spektakl wyreżyserowany przez Sarę Frankcom był również najszybciej sprzedającym się przedstawieniem w repertuarze teatru Royal Exchange ostatniej dekady.

Kiedy kraj szykuje się do wojny, rozpada się rodzina. Hamlet otrzymuje zadanie, by pomścić śmierć ojca, ale myśl o tym całkowicie go paraliżuje. Młody książę szaleńczo buntuje się przeciwko sytuacji, z której nie ma wyjścia. Jego obłęd nie ma jednak wyłącznie wymiaru prywatnego – staje się zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa. W roli Hamleta zobaczymy Maxine Peake. Spektakl reżyseruje Sara Frankcom. Reżyserką wersji kinowej jest Margaret Williams, której radiowa adaptacja opery Written on Skin dla stacji BBC zdobyła wiele nagród, w tym Diapason d’Or. Film wyprodukował duet Anne Beresford i Debbie Gray, odpowiedzialny za głośną produkcję Peter Grimes on Aldeburgh Beach (opera Benjamina Brittena Peter Grimes wystawiona na plaży w Aldeburgh w Wielkiej Brytanii), którą wyreżyserowała Margaret Williams.

Spektakl zobaczymy 14 czerwca 2016 o godz. 19.00 w kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Arkady oraz Zabrze. 

Spektakl z polskimi napisami.

Czas trwania: ok. 210 min. (w tym przerwa: 15 min.)

Pokazy spektaklu są częścią programu #ShakespeareLives w Polsce. 

Tag icon
Shakespeare
Category icon
Multikino