Date
Sobota 05 Paź 2019 do Niedziela 15 Mar 2020

Międzynarodowe Triennale Tkaniny, najstarsza i najważniejsza prezentacja zjawisk związanych z medium tkaniny, w 2019 roku odbędzie się po raz 16.

Muzeum wzbogaci formułę, stwarzając możliwość nadania całości prezentacji przemyślanego i spójnego charakteru. Po raz pierwszy w historii łódzkich Triennale obejmie opieką kurator. Tego zadania podjęła się Marta Kowalewska, która przygotowała już szereg ważnych pokazów skupionych wokół sztuki tkaniny i od lat bada historię, konteksty tkaniny artystycznej.

Po raz pierwszy cała prezentacja zostanie skupiona wokół tematu przewodniego – „Przekraczanie granic” zawierający w sobie wiele problemów współczesności, które redefiniują znaczenie tożsamości naszej cywilizacji, grup etnicznych, społecznych czy każdego z nas z osobna. 

Tradycją Triennale jest obecność, obok głównej prezentacji, Ogólnopolskiej Wystawy Tkaniny Unikatowej oraz Ogólnopolskiej Wystawy Miniatury Tkackiej, które także zmienią swoją formę i będą organizowane pod opieką kuratorów: Janis Jefferies oraz Anna Śliwa.