18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty
Date
Czwartek 26 Lip 2018 - 00:00 do Niedziela 05 Sie 2018 - 00:00

Retrospektywa filmów Nicolasa Roega

Nicolas Roeg, naczelny outsider brytyjskiego kina i artystyczny przyjaciel Micka Jaggera, będzie bohaterem jednej z retrospektyw 18. MFF Nowe Horyzonty. W trakcie festiwalu zobaczymy 10 najważniejszych filmów reżysera. Wśród nich – „Człowiek, który spadł na Ziemię”, z legendarną rolą Davida Bowiego.

W ramach nowohoryzontowej retrospektywy tego wybitnego reżysera i operatora (współpracował m.in. z Françoisem Truffautem czy Davidem Leanem) zaprezentujemy dziesięć tytułów, wśród których obok kultowych „Nie oglądaj się teraz”, „Walkabout”, „Zmysłowej obsesji” czy „Człowieka, który spadł na Ziemię”, znalazły się filmy mniej znane („Eureka”, „Czarownice”, „Z przymrużeniem oka”). Pretekstem dla przypomnienia twórczości Nocolasa Roega są jego 90. urodziny, a powodem – pragnienie przywrócenia należnego miejsca na mapie światowego kina autorowi, który odcisnął piętno na kilku pokoleniach reżyserów.

British Council jest partnerem retrospektywy twórczości Nicolasa Roega.

Creativity Talks: Spotkanie z Ewą Puszczyńską

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, British Council i Creative Europe Desk Polska zapraszają na otwarte spotkanie z Ewą Puszczyńską – producentką filmu Zimna wojna w reżyserii Pawła Pawlikowskiego organizowane w ramach Creativity Talks.

Wydarzenie odbędzie się 30 lipca 2018 w godzinach 14.00-15.00 w AC Hotel by Marriott we Wrocławiu.

Spotkanie będzie częścią organizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty oraz Creative Europe Desk Polska Studia Nowe Horyzonty+, które odbędzie się w dniach 27-30 lipca we Wrocławiu podczas 18. MFF Nowe Horyzonty.

Więcej informacji oraz formularz zapisów