National Theatre Live: Frankenstein
Date
Piątek 28 Paź 2016 - 22:30 do Poniedziałek 31 Paź 2016 - 22:00
Miejsce
kina sieci Multikino

British Council i Multikino zapraszają na specjalne pokazy scenicznej adaptacji Frankensteina w reżyserii Danny’ego Boyle’a (TrainspottingSlumdog. Milioner z ulicy, Steve Jobs), prezentowane w ramach cyklu National Theatre Live. Po raz pierwszy w Multikinie pokazane zostaną dwie wersje spektaklu.

  • 28 października o 22.30 (nocny pokaz z okazji Halloween) zobaczymy Benedicta Cumberbatcha w roli Wiktora Frankensteina i Jonny Lee Millera w roli Monstrum w następujących kinach: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Malta, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.
  • 31 października o 19.00 (w dniu kalendarzowego Halloween) zobaczymy Jonny Lee Millera w roli Wiktora Frankensteina, a Benedict Cumberbatch wcieli się w rolę Monstrum. Pokaz odbędzie się w następujących kinach: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Słynny brytyjski reżyser, laureat Oscara, po 20 latach pracy w filmie powrócił do teatru. W marcu 2011 roku Danny Boyle na brytyjskim West Endzie zaprezentował własną wersję Frankensteina. Autorem sztuki, opartej na powieści Mary Shelley jest Nick Dear. Premiera spektaklu, który grany był w London's Royal National Theatre, odbyła się 17 marca 2011 roku i transmitowana była do kin na całym świecie.

Pokaz w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

Czas trwania: 134 min.

Przyjdź do Multikina i przeżyj niezapomniany Halloween z kultową postacią grozy!

 

Teatr, Filmy Multikino, NT Live