National Theatre Live: Frankenstein - Jonny Lee Miller
Date
Wtorek 30 Paź 2018 -
19:00 do 21:00

British Council i Multikino zapraszają na specjalne pokazy scenicznej adaptacji „Frankensteina” w reżyserii Danny’ego Boyle’a („Trainspotting”, „Slumdog Millionaire”, „Steve Jobs”), prezentowane w ramach cyklu National Theatre Live. Słynny brytyjski reżyser po 20 latach pracy w filmie powrócił do teatru. W marcu 2011 roku Danny Boyle na brytyjskim West Endzie zaprezentował własną wersję „Frankensteina". Autorem sztuki, opartej na powieści Mary Shelley jest Nick Dear. Premiera spektaklu, który grany był w London's Royal National Theatre, odbyła się 17 marca 2011 roku i transmitowana była do kin na całym świecie.

26 października o 22:00 zobaczymy Benedicta Cumberbatcha w roli Monstrum i Jonny Lee Millera w roli Wiktora Frankensteina w następujących kinach: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż oraz Zabrze.

30 października o 19:00 Jonny Lee Miller wcieli się w rolę Monstrum, a Benedict Cumberbatch zagra Wiktora Frankensteina. Pokaz odbędzie się w następujących kinach: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż oraz Zabrze.

Spektakl z polskimi napisami.

Tag icon
Teatr, Filmy