‘Odwrócone Prawdy’ – wystawa Nicka Thurstona
Date
Czwartek 29 Cze 2017 do Piątek 25 Sie 2017
Miejsce
Galeria Foksal

Nick Thurston jest Brytyjskim pisarzem i wydawcą, który tworzy sztukę. Prezentował swoje prace na wielu międzynarodowych wystawach. Jego dzieła wchodzą w skład wielu publicznych i prywatnych kolekcji.  Nick brał udział w następujących rezydencjach jako pisarz: Whitechapel Gallery w Londynie, Irish Museum of Modern Art w Dublinie. Jest też Visiting Research Fellow na Universytecie w Pensylwanii. Wykłada na Uniwersytecie w Leeds w Anglii.

Odwrócone prawdy, wystawa Brytyjczyka Nicka Thurstona została przygotowana we współpracy z Katarzyną Krysiak, Dyrektorką Galerii Foksal oraz Matthew Feldmanem, Profesorem Historii Współczesnej na Uniwersytecie Teesede. Ta swoista „biblioteka nienawiści” jest wystawą oraz biblioteką, prezentującą tapety, książki i kolaże w formie rzeźbiarskiej instalacji. Prezentacja zaprojektowana jest w sposób umożliwiający czytanie, dyskusję i możliwość wyrażenia swojej niezgody.

Otwarcie: czwartek, 29 czerwca 2017, godz. 18.00. Wystawa potrwa do 25 sierpnia 2017.

Wystawa, jako biblioteka publiczna stanie się miejscem czytania, dyskusji oraz reakcji na materiały zebrane poza przestrzenią wirtualną.

British Council jest partnerem projektu.