Shakespeare Lives
Date
Sobota 12 Mar 2016 -
11:00 do 20:00
Miejsce
Centrum Kultury, Lublin

Ogólnopolski Przegląd Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Shakespeare’a w Języku Angielskim – Scenes from Shakespeare in English Festival powstał w roku 1999. Każdego roku młodzież z całej Polski prezentuje kilkadziesiąt inscenizacji w formie monologu, dialogu lub występu grupowego trwających od 5 do 20 minut. Co roku zdobywcy nagrody Grand Prix wyjeżdżają w czasie wakacji na tydzień do Anglii i oglądają 2 sztuki w 2 najsłynniejszych teatrach świata: Royal Shakespeare Company w Stratford-upon-Avon i The Globe Theatre w Londynie. 

Tegoroczny XVIII Przegląd Szekspirowski odbędzie się 12 marca 2016 r. w Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12 w Lublinie. Początek o godzinie 11.00 – prezentacja filmowej wersji fragmentów inscenizacji poprzedniej edycji oraz występ zdobywcy Grand Prix 2015 roku. Zakończenie około godziny 20.00 – ogłoszenie zdobywców głównych nagród. Tradycyjnie będzie mu towarzyszyła wystawa plakatów stworzonych przez uczestników najbliższej edycji oraz konkurs na temat życia i twórczości Mistrza ze Stratfordu dla uczestników i publiczności. 

W związku z przypadającą w 2016 roku 400-setną rocznicą śmierci Williama Shakespeare'a Przegląd znalazł się w polskim i światowym programie obchodów tej rocznicy #ShakespeareLives. W ramach tych obchodów w trakcie Przeglądu zostanie zaprezentowany spektakl A Time for Such a Word as Death oparta na trzech dramatach Shakespeare'a: Hamlet, Makbet, Otello. Przedstawienie zostało przygotowane przez lubelski Teatr Panopticum. 

 

 

Tag icon
Shakespeare