Szekspir 400
Date
Sobota 23 Kwi 2016
Miejsce
Gdański Teatr Szekspirowski oraz ulice Głównego Miasta: Długa i Długi Targ, Gdańsk

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które obejmie prezentację filmów w budynku Teatru oraz happening na ulicach Głównego Miasta: Długiej i Długim Targu.

Pokaz filmów jest efektem współpracy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego przy projekcie teatru The Globe z Londynu: The Complete Walk. Nazwa nawiązuje do wydania wszystkich dzieł Szekspira (The Complete Works). Na to wyjątkowe dzieło składa się 37 filmów – odpowiadających 37 sztukom Szekspira – zrealizowanych bezpośrednio w miejscach, w których autor osadził ich akcję. Kleopatra na tle egipskich piramid, Hamlet na zamku w Elsynorze, Romeo i Julia w Weronie – a wszystkie w wykonaniu wybitnych aktorek i aktorów brytyjskich. Słowem – teatr angielski na najwyższym poziomie. Filmy prezentowane będą równocześnie w Londynie i w Gdańsku; w The Globe i w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. 

Drugą część wydarzenia stanowić będzie realizowany na ulicach Gdańska wyjątkowy happening z udziałem 400 płaczek, które wraz z „żałobnym konduktem” przejdą ulicami Gdańska aż pod budynek teatru. Finał obchodów będzie miał miejsce w budynku Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. 

Tag icon
Shakespeare