Laure Prouvost, wot hit talk
©

Laure Prouvost, It Heat Hit, 2010, digital video

Date
Piątek 10 Mar 2017 do Niedziela 30 Kwi 2017
Miejsce
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia

‘Laure Prouvost, wot hit talk’ 

Jaki jest związek pomiędzy językiem a rzeczywistością? Gdzie przebiega granica pomiędzy prawdą a zmyśleniem? Laure Prouvost wykorzystuje zestawienia tekstu z obrazem do tworzenia surrealistycznych narracji, nadawania nowych kontekstów i znaczeń słowom. Artystka sprawdza w swoich pracach co stanie się gdy do zdań czy słów wkradnie się literówka czy przejęzyczenie, a może nawet czasem świadome przekłamanie lub nadinterpretacja. Dodatkowego znaczenia nabiera fakt, że artystka większość swoich prac tworzy wykorzystując język angielski, który nie jest jej językiem ojczystym.

Na wystawie będzie można zobaczyć instalacje, malarstwo, obiekty oraz prace wideo, m.in. Heat hit it, What, Comunication Branch i cykl obrazów. 

Po wernisażu będzie miała miejsce dyskusja panelowa o znaczeniu słowa/języka/sposobach komunikacji  w życiu codziennym, relacjach z naszymi najbliższymi i sztuce. 

Laure Prouvost wystawiała swoje prace m.in. w Tate Britain, ICA, Serpentine, BFI Galleries, Biennale w Lyonie. Jej prace wideo i filmy były pokazywane na wielu międzynarodowych festiwalach m.in. w Oberhausen gdzie dwukrotnie zdobyła nagrodę główną.

Wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku będzie pierwszą indywidulaną prezentacją twórczości artystki w Polsce.

Prace Laure Prouvost, są częścią programu Moving Pictures, współtworzonego przez British Council. Moving Pictures to wybór eklektycznie różnorodnych materiałów filmowych, stworzonych przez jednych z najwybitniejszych brytyjskich lub zamieszkujących w Wielkiej Brytanii, artystów.

BRITIISH COUNCIL JEST PARTNEREM WYSTAWY.

Szczegółowe informacje

Tytuł wystawy: Laure Prouvost, wot hit talk

Czas trwania wystawy: 10.03.2017–30.04.2017

Wernisaż: 10.03.2017, godz. 18.00

Panel dyskusyjny: 10.03.2017, godz.19.00, udział wezmą m.in. Laure Prouvost

Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, ul. Jaskółcza 1, 80-767 Gdańsk