Zdobądź certyfikat European Language Label

Piątek 05 Lut 2016 do Poniedziałek 04 Kwi 2016
cała Polska

Ruszyła piętnasta edycja European Language Label, konkursu przeznaczonego dla instytucji i nauczycieli, którzy w dziedzinie nauki języków obcych szukają nowatorskich rozwiązań, tworzą własne materiały dydaktyczne, wychodzą poza program nauczania. Zrealizowaliście ciekawy projekt językowy? Zgłoście się, a możecie zdobyć European Lanuage Label! 

Nagrodą w konkursie jest prestiżowy, europejski certyfikat jakości w edukacji językowej, przyznawany we wszystkich krajach UE jako wyróżnienie za oryginalne i twórcze projekty oraz  inicjatywy z zakresu edukacji językowej. Konkurs organizowany jest od 1998 r. przez Komisję Europejską. W Polsce od 2001 r. prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Od 2015 r. wnioski w konkursie można składać w jednej kategorii: projektów realizowanych w instytucji edukacyjnej pod opieką koordynatora. 

Zgłaszane projekty muszą być zgodne z jednym z  priorytetów konkursu. W 2016 roku są one następujące:

  • wielojęzyczne szkoły i klasy - wspieranie różnorodności w szkołach,
  • społeczeństwo przyjazne językowm - nieformalna nauka języków,
  • język i kultura.

Do udziału w konkursie uprawnione są wszystkie typy publicznych i niepublicznych przedszkoli, szkół, uczelni wyższych, instytucji oświatowych zajmujących się kształceniem językowym i realizujących projekty edukacyjne o charakterze językowym. Wnioski polskiej edycji oceniane są przez wybitne grono ekspertów językowych, w tym eksperta z British Coucnil, którym przewodniczy prof. zw. dr hab. Hanna Komorowska. Aby wziąć udział w konkursie, należy opisać swoje przedsięwzięcie w serwisie online konkursu. 

 Termin nadsyłania formularzy upływa 4 kwietnia 2016 roku. Szczegółowe informacje o konkursie i formularze wniosków dostępne są na stronie konkursu www.ell.org.pl