Kolejna, bardzo udana edycja programu Future Leaders Connect dobiegła końca. Spośród 15 500 wniosków z całego świata wybrano 50 wyjątkowych młodych liderów i liderek. Uczestniczyli oni w 10-dniowym programie rozwijającym zdolności przywódcze w Cambridge i Londynie, gdzie mieli okazję spotkać się i porozmawiać z 75 parlamentarzystami z Wielkiej Brytanii.

W tym czasie hashtag #FutureLeadersConnect osiągnął prawie 10 milionów odbiorców i cieszył się dobrą prasą w 13 krajach uczestniczących. Najnowszy raport gromadzący dane od wszystkich młodych liderów i liderek aplikujących do programu wykazał, że edukacja jest dla nich najwyższym priorytetem, a Bill Gates jest najbardziej podziwianym liderem.

W 2019 roku Polska wzięła udział w programie Future Leaders Connect po raz pierwszy, a reprezentowali nas Antonina Lewandowska (koordynator sieci ASTRA i pedagożka seksualna w grupie PONTON) i Jan Zygmuntowski (prezes zarządu Instrat i ekonomista działający w obszarach innowacji, cyfrowej ekonomia i zrównoważony rozwój).

Zdjęcia wykonane podczas trwania programu obejrzeć można tu

Listopad 2019

Publikacja końcowego raportu Future Leaders Connect: priorytety polityczne młodych w 2019 roku. Zrozumienie politycznych priorytetów młodych ludzi z całego świata jest zasadniczą kwestią dla programu British Council Future Leaders Connect. Co roku gromadzimy dane z 15,500 aplikacji, dzięki czemu mamy możliwość analizowania głównych priorytetów ambitnych osób, pragnących zmieniać świat na lepsze. 

Październik 2019

50 osób, w tym Antonina Lewandowska i Jan Zygmuntowski, uczestniczy w prestiżowym programie British Council Future Leaders Connect w Wielkiej Brytanii. 10-dniowy program zgromadzi najzdolniejszych młodych ludzi z całego świata, którzy wezmą udział w szkoleniu z zakresu polityki i przywództwa w Møller Institute, Churchill College, University of Cambridge i Brytyjskim Parlamencie. Delegaci i delegatki spotkają się brytyjskimi parlamentarzystami, wiodącymi naukowcami i politykami oraz czołowymi działaczami.

Dzięki udziałowi w programie, polski delegat i delegatka staną się częścią międzynarodowej sieci liderów tworzonej przez 150 wyjątkowych osób z całego świata. Poprzez tę sieć nawiążą wartościowe kontakty, rozwiną zdolności tworzenia nowoczesnej, opartej na wiedzy polityki oraz nabędą zdolności umożliwiające im wywieranie pozytywnego wpływu na sytuację w kraju i na świecie.

Lipiec 2019

Rozmowy kwalifikacyjne i ogłoszenie wyników.

Czerwiec 2019

Ogłoszenie wyników pierwszego etapu rekrutacji. Z prawie 90 nadesłanych zgłoszeń z całej Polski zostało wybranych 10 osób, które zostały zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne.

Maj 2019

Koniec nadsyłania zgłoszeń.

Marzec 2019

Ogłoszenie informacji o pierwszej edycji programu Future Leaders Connect i rozpoczęciu naboru.