Zwycięzcami pierwszej edycji programu Future Leaders Connect w Polsce są:

Antonina Lewandowska i Jan Zygmuntowski

Antonina Lewandowska, koordynatorka ASTRA Network i edukatorka seksualna Grupy PONTON oraz Jan Zygmuntowski, prezes zarządu Fundacji Instrat oraz ekonomista związany z obszarami innowacji, cyfrowej gospodarki i zrównoważonego rozwoju, na przełomie października i listopada wezmą udział w 10-dniowych warsztatach rozwijających zdolności przywódcze, omówią najważniejsze globalne wyzwania z brytyjskimi parlamentarzystami i spotkają się z inspirującymi światowymi przywódcami.

Listopad 2019

Publikacja końcowego raportu Future Leaders Connect: priorytety polityczne młodych w 2019 roku. Zrozumienie politycznych priorytetów młodych ludzi z całego świata jest zasadniczą kwestią dla programu British Council Future Leaders Connect. Co roku gromadzimy dane z 15,500 aplikacji, dzięki czemu mamy możliwość analizowania głównych priorytetów ambitnych osób, pragnących zmieniać świat na lepsze. 

Październik 2019

50 osób, w tym Antonina Lewandowska i Jan Zygmuntowski, uczestniczy w prestiżowym programie British Council Future Leaders Connect w Wielkiej Brytanii. 10-dniowy program zgromadzi najzdolniejszych młodych ludzi z całego świata, którzy wezmą udział w szkoleniu z zakresu polityki i przywództwa w Møller Institute, Churchill College, University of Cambridge i Brytyjskim Parlamencie. Delegaci i delegatki spotkają się brytyjskimi parlamentarzystami, wiodącymi naukowcami i politykami oraz czołowymi działaczami.

Dzięki udziałowi w programie, polski delegat i delegatka staną się częścią międzynarodowej sieci liderów tworzonej przez 150 wyjątkowych osób z całego świata. Poprzez tę sieć nawiążą wartościowe kontakty, rozwiną zdolności tworzenia nowoczesnej, opartej na wiedzy polityki oraz nabędą zdolności umożliwiające im wywieranie pozytywnego wpływu na sytuację w kraju i na świecie.

Lipiec 2019

Rozmowy kwalifikacyjne i ogłoszenie wyników.

Czerwiec 2019

Ogłoszenie wyników pierwszego etapu rekrutacji. Z prawie 90 nadesłanych zgłoszeń z całej Polski zostało wybranych 10 osób, które zostały zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne.

Maj 2019

Koniec nadsyłania zgłoszeń.

Marzec 2019

Ogłoszenie informacji o pierwszej edycji programu Future Leaders Connect i rozpoczęciu naboru.