Wtorek 12 Lis 2013

British Council prezentuje najważniejsze punkty ze swojej 75-letniej historii w Polsce w postaci infografiki. Nauczanie języka angielskiego to tylko wierzchołek góry lodowej – nauka, sztuka i kultura oraz programy społeczne to równie ciekawe i ważne obszary wieloletnich działań organizacji.

Od założenia biura w Warszawie w 1938 roku minęło 75 lat, w trakcie których British Council dzieliło się osiągnięciami brytyjskiego systemu edukacji, sztuki i kultury, a także szkoliło nauczycieli języka angielskiego i umożliwiało wymianę naukową pomiędzy Polską a Wielką Brytanią.

Infografice będzie towarzyszyć kampania w mediach społecznościowych ukazująca wiele ciekawostek związanych z historią British Council w Polsce.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, którzy coraz częściej przeglądają sieć będąc w ruchu, w lipcu br. British Council uruchomiło nową wersję swojej strony internetowej, z lepszą funkcjonalnością, łatwiejszą nawigacją i świeżą szatą graficzną. Strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych, przekierowuje na kanały organizacji w mediach społecznościowych, wyświetla filmy wideo i jest dostępna dla osób niedowidzących.

Wśród nowych funkcji na stronie www.britishcouncil.pl znalazł się kalendarz wydarzeń organizowanych przez lub we współpracy z British Council: wystaw, festiwali muzycznych i filmowych, konferencji i debat, pokazów teatralnych czy tanecznych.

Infografika jest dostępna do pobrania pod artykułem.

Do redaktora

Kontakt dla mediów:
Karolina Szlasa
British Council
Tel.: 22 695-59-47, Kom.: 664-920-232
karolina.szlasa@britishcouncil.pl

O British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Celem organizacji jest budowanie relacji i wzajemnego zaufania pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią Północną oraz innymi krajami.

Organizacja zatrudnia 7000 osób w ponad 100 krajach, w tym 2000 nauczycieli, i współpracuje z tysiącami profesjonalistów i ustawodawców, jak również z milionami młodych ludzi, nauczając języka angielskiego i realizując projekty edukacyjne, społeczne oraz w zakresie kultury i sztuki.

British Council jest organizacją Zjednoczonego Królestwa z Przywilejem Królewskim (Royal Charter). Zasadniczy grant, finansowany publicznie, pokrywa niespełna 25 procent obrotu, który w ubiegłym roku wniósł 781 milionów funtów. Reszta źródeł finansowych pochodzi z płatnych usług świadczonych dla klientów na całym świecie, z kontraktów edukacyjnych i rozwojowych oraz współpracy partnerskiej z publicznymi i prywatnymi organizacjami. Całość działalności wspiera cele charytatywne organizacji oraz promuje dobrobyt i bezpieczeństwo Zjednoczonego Królestwa i całego świata.

Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie, współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich oraz ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe i zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa. W 2013 roku organizacja obchodzi 75-lecie działalności w Polsce.

Więcej informacji dostępnych jest na www.britishcouncil.pl. British Council jest również obecny na twitter.com/plBritish, www.facebook.com/BritishCouncilPolska