Ostatnia aktualizacja: wtorek, 05 października 2021 r. 

Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w czasie, gdy zajęcia stacjonarne dla dzieci i młodzieży odbywały się w formule online.

Na czym polegają wirtualne zajęcia dla dzieci i młodzieży?

Zajęcia wirtualne będą odbywałe się podobnie jak zajęcia stacjonarne - w tych samych godzinach i z tym samym nauczycielem, co zajęcia stacjonarne. Podobnie jak w przypadku zajęć stacjonarnych, uczniowie proszeni są o wykonywanie zadań w ramach platformy Learning Hub. Jedyną różnicą jest forma prowadzenia zajęć online - wprowadzona by chronić zdrowie naszych uczniów.

Czym się różnią od tradycyjnych zajęć?

Podczas zajęć online korzystamy z najnowszej wersji kursu, z której Państwa dziecko korzystało od września – z tą różnicą, że program realizowany jest online. Uczniowie zgłębiają te same tematy, co w podręczniku – uczą się nowego słownictwa, pracują w grupach i robią kreatywne zadania.

Sesja na żywo z nauczycielem jest bardzo podobna do lekcji odbywającej się w klasie. Zadania, które uczniowie robią samodzielnie przed i po sesji live stanowią ważną część programu. Te zadania domowe to ważny element podejścia „blended learning” – nauczania łączącego samodzielną naukę online i nauczania w klasie.

Jak można zmierzyć postępy w nauce?

Platforma do nauki języka angielskiego Learning Hub umożliwia także studentom, nauczycielom i rodzicom śledzenie czynionych postępów w nauce. Uczniowie otrzymują informację zwrotną na temat zadań wykonywanych samodzielnie, a osobisty panel pozwala uczniom, nauczycielowi i rodzicom sprawdzić, ile pracy zostało wykonane i jaki postęp został zrobiony. To motywujące dla dzieci, kiedy mogą zobaczyć i zmierzyć postępy – razem będziecie Państwo mogli cieszyć się z sukcesów i zastanowić się, co można poprawić.

Co, jeśli moje dziecko nie może uczestniczyć w tych zajęciach?

Zajęcia online będą odbywać się zgodnie z harmonogramem - w tych samych godzinach i z tym samym nauczycielem, zatem uczestnictwo powinno być możliwe tak jak w tormule stacjonarnej. Jeśli dziecko nie może uczestniczyć z innych przyczyn, w tym problemów w dostępem do odpowiedniego sprzętu, prosimy o kontakt z nauczycielem lub Działem Obsługi Klienta.

Jak zostanie przekalkulowana liczba opuszczonych zajęć?

Po pierwszej fali Covid byliśmy przygotowani do przejścia na nauczanie online w jak nakrótszym czasie. Mamy nadzieję, że uda się wdrożyć nauczanie online bez straty żadnych zajęć. Gdyby zdarzyły się jednak przerwy, dokonamy obliczeń związanych ze straconymi zajęciami i zaproponujemy odrobienie zajęć lub otrzymają Państwo notę kredytową za te zajęcia opłacone przez Państwa, które nie zostały dostarczone. 

Jakiego sprzętu potrzebuję?

Platforma British Council Primary Plus jest dostępna z komputera stacjonarnego, laptopa i tableta (w trybie horyzontalnym), poprzez następujące systemy operacyjne i przeglądarki: Google Chrome wersja 73+ lub Safari 12+ na iOS 12 i wyższych wersjach. Uczniowie dołączający do sesji live będą także potrzebować: 

  • stabilnego połączenia internetowego, minimum 8Mbps (rekomendowane to 12Mbs lub więcej)
  • wbudowany lub zewnętrzny mikrofon
  • wbudowany lub zewnętrzny głośnik
  • wbudowaną lub zewnętrzną kamerę  

UWAGA: Platforma nie jest wspierana na telefonach komórkowych. 

Jak wejść na platformę?

Jeśli Państwa dziecko jest zarejestrowane na zajęcia British Council, otrzymają Państwo wszelkie szczegóły dostępu drogą mailową. Prosimy sprawdzać wiadomości e-mail.

Moje dane dostępowe nie działają.

Jeśli dane do logowania nie działają, proszę wybrać opcję „zapomniałem hasła” na stronie logowania. System wyśle Państwu hasło tymczasowe (na adres mailowy wskazany w polu „user”). Kiedy otrzymają Państwo tymczasowe hasło, należy kliknąć na link w mailu, aby je zresetować.

Mam zablokowane konto z powodu zbyt wielu nieudanych prób logowania. Jak mogę się zalogować?

Jeśli wielokrotnie i bezskutecznie próbowali Państwo się logować, konto mogło zostać zablokowane. Należy wówczas odczekać 15 minut i spróbować ponownie. Jeśli to nie poskutkuje, polecamy zresetować hasło.

Ile trwa sesja live?

Sesja live trwa tyle samo co zajęcia stacjonarne. 

Czy platforma do nauki angielskiego jest bezpieczna dla mojego dziecka?

Proszę mieć na uwadze, że ochrona dzieci i bezpieczeństwo systemów to nasz priorytet. Zapewniamy, że bezpieczeństwo i standardy ochrony dzieci są zapewnione poprzez dwupoziomowy system wpuszczania uczniów na zajęcia online.

Ochrona dzieci
Aby mieć pewność, że te wysokie standardy są dochowane, używamy naszej platformy do logowania wszystkich naszych uczniów, co stanowi pierwszy stopień zabezpieczenia.
Drugi poziom zabezpieczenia tanowi funkcja “lobby” w narzędziu Zoom: nauczyciel może sprawdzić nazwiska wszystkich uczniów zanim dołączą oni do zajęć. Wprowadzamy także dodatkowe zabezpieczenia, jak np. ograniczenie możliwości nagrywania lekcji, czaty indywidualne itp.

Kiedy British Council wznowi lekcje w klasach?

Będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy umożliwią to polskie władze. Jesteśmy jednak pewni, że do tego czasu będziecie Państwo zadowoleni z wirtualnych zajęć Państwa dziecka z nauczycielem.