W odpowiedzi na bieżącą sytuację, przygotowaliśmy program wirtualnego nauczania, tak aby nasi uczniowie (dzieci i młodzież) mogli kontynuować naukę języka angielskiego, gdy zajęcia tradycyjne są zawieszone. Zajęcia wirtualne zostały przygotowane tak, by budować te same umiejętności i zapewniać takie same postępy w nauce, jak podczas zajęć tradycyjnych.

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące migracji do zajęć wirtualnych dla dzieci i młodzieży.

 

Na czym polegają wirtualne zajęcia Primary / Secondary Plus?

Specjalnie przygotowana platforma British Council umożliwia Państwa dziecku pełne zaangażowanie w zajęcia wirtualne Primary / Secondary Plus i interakcję z nauczycielem podczas dwóch 60-minutowych wirtualnych sesji na żywo w tygodniu. Na program składa się też wartościowy materiał do przerobienia samodzielnie.  

Państwa dziecko będzie mieć zajęcia w maksymalnie 12-osobowej, dopasowanej poziomem grupie i będą one prowadzone przez nauczyciela British Council. W wirtualnej klasie będzie przerabiany materiał z modułu Primary / Secondary Plus, który obejmuje także interaktywne ćwiczenia online. Dzieci będą miały dostęp do treści online jeszcze przed zajęciami, aby mogły się przygotować, otrzymają także zadania do uzupełnienia po zakończonych zajęciach z nauczycielem.

Czym się różnią od tradycyjnych zajęć?

Podczas zajęć online korzystamy z najnowszej wersji kursu Primary / Secondary Plus, z której Państwa dziecko korzystało od września – z tą różnicą, że program realizowany jest online. Uczniowie zgłębiają te same tematy, co w podręczniku – uczą się nowego słownictwa, pracują w grupach i robią kreatywne zadania.

Sesja na żywo z nauczycielem jest bardzo podobna do lekcji odbywającej się w klasie. Zadania, które uczniowie robią samodzielnie przed i po sesji live stanowią ważną część programu Primary / Secondary Plus. Te zadania domowe to ważny element podejścia „blended learning” – nauczania łączącego samodzielną naukę online i nauczania w klasie.

Jak można zmierzyć postępy w nauce?

Platforma do nauki języka angielskiego online umożliwia także studentom, nauczycielom i rodzicom śledzenie czynionych postępów w nauce. Uczniowie otrzymują informację zwrotną na temat zadań wykonywanych samodzielnie, a osobisty panel pozwala uczniom, nauczycielowi i rodzicom sprawdzić, ile pracy zostało wykonane i jaki postęp został zrobiony. To motywujące dla dzieci, kiedy mogą zobaczyć i zmierzyć postępy – razem będziecie Państwo mogli cieszyć się z sukcesów i zastanowić się, co można poprawić.

Co, jeśli moje dziecko nie może uczestniczyć w tych zajęciach?

Jeśli to kwestia nieodpowiednich godzin, prosimy o kontakt – postaramy się zaproponować inny, dogodny termin. W innym wypadku, zaproponujemy Państwu notę kredytową o wartości odpowiadającej liczbie opuszczonych zajęć. Nota będzie ważna do 30 września 2020 r. (zmiana). Mamy nadzieję, że będą Państwo mogli ją wykorzystać na poczet letniego kursu lub pierwszej raty za kurs w przyszłym roku akademickim.

Jak zostanie przekalkulowana liczba opuszczonych zajęć?

Gwarantujemy, że opuszczone zajęcia zostaną Państwu zrekompensowane. Otrzymają Państwo notę kredytową za te zajęcia opłacone przez Państwa w ostatniej racie, które nie zostały dostarczone. Mogą ją Państwo wykorzystać na poczet letniego kursu lub kursu w przyszłym roku akademickim. Ostateczne rozliczenia zostaną dokonane z końcem bieżącego semestru.

Jakiego sprzętu potrzebuję?

Platforma British Council Primary Plus jest dostępna z komputera stacjonarnego, laptopa i tableta (w trybie horyzontalnym), poprzez następujące systemy operacyjne i przeglądarki: Google Chrome wersja 73+ lub Safari 12+ na iOS 12 i wyższych wersjach. Uczniowie dołączający do sesji live będą także potrzebować: 

  • stabilnego połączenia internetowego, minimum 8Mbps (rekomendowane to 12Mbs lub więcej)
  • wbudowany lub zewnętrzny mikrofon
  • wbudowany lub zewnętrzny głośnik
  • wbudowaną lub zewnętrzną kamerę  

UWAGA: Platforma nie jest wspierana na telefonach komórkowych. 

Jak wejść na platformę?

Jeśli Państwa dziecko jest zarejestrowane na zajęcia British Council, otrzymają Państwo wszelkie szczegóły dostępu. W polu logowania na platformie należy dodać swoją nazwę użytkownika i hasło.

Moje dane dostępowe nie działają.

Jeśli dane do logowania nie działają, proszę wybrać opcję „zapomniałem hasła” na stronie logowania. System wyśle Państwu hasło tymczasowe (na adres mailowy wskazany w polu „user”). Kiedy otrzymają Państwo tymczasowe hasło, należy kliknąć na link w mailu, aby je zresetować.

Mam zablokowane konto z powodu zbyt wielu nieudanych prób logowania. Jak mogę się zalogować?

Jeśli wielokrotnie i bezskutecznie próbowali Państwo się logować, konto mogło zostać zablokowane. Należy wówczas odczekać 15 minut i spróbować ponownie. Jeśli to nie poskutkuje, polecamy zresetować hasło.

Ile trwa sesja live?

Sesje online na żywo są bardziej intensywne niż zajęcia face-to-face lub lekcje w klasie, a eksperci z zakresu edukacji nie rekomendują lekcji online dłuższych niż 90 min. Dlatego przemodelowaliśmy nasze treści edukacyjne tak, aby pasowały do modelu lekcji online: to system tzw. „flipped lessons”. Wybraliśmy te fragmenty lekcji, które nie wymagają interakcji i wkomponowaliśmy je w nasz system zarządzania nauką online – pozwalając w ten sposób na to, by podczas sesji na żywo skupiać się wyłącznie na komunikacji.

Czy platforma do nauki angielskiego jest bezpieczna dla mojego dziecka?

Proszę mieć na uwadze, że ochrona dzieci i bezpieczeństwo systemów to nasz priorytet. Zapewniamy, że bezpieczeństwo i standardy ochrony dzieci są zapewnione poprzez dwupoziomowy system wpuszczania uczniów na zajęcia online.

Ochrona dzieci
Aby mieć pewność, że te wysokie standardy są dochowane, używamy naszej platformy do logowania wszystkich naszych uczniów, co stanowi pierwszy stopień zabezpieczenia.
Drugi poziom zabezpieczenia tanowi funkcja “lobby” w narzędziu Zoom: nauczyciel może sprawdzić nazwiska wszystkich uczniów zanim dołączą oni do zajęć. Wprowadzamy także dodatkowe zabezpieczenia, jak np. ograniczenie możliwości nagrywania lekcji, czaty indywidualne itp.

Kiedy British Council wznowi lekcje w klasach?

Będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy umożliwią to polskie władze. Jesteśmy jednak pewni, że do tego czasu będziecie Państwo zadowoleni z wirtualnych zajęć Państwa dziecka z nauczycielem.