British Council na targach książki
British Council na targach książki
Date
Piątek 28 Lut 2014 - 10:00 do Niedziela 02 Mar 2014 - 18:00
Miejsce
Międzynarodowe Targi Poznańskie

Wielka Brytania to nie tylko królowa Elżbieta i five o’clock. Kultura brytyjska fascynuje ludzi z różnych zakątków świata, a język angielski otwiera drzwi do sukcesu małym damom i dżentelmenom nie tylko z Europy. W jaki sposób ukierunkować edukację językową, aby pomogła dzieciom w realizacji celów naukowych, a w przyszłości także zawodowych?  

Rodziców z dziećmi, nauczycieli z grupami uczniów oraz wszystkie osoby zainteresowane językiem i kulturą angielską zapraszamy na stoisko British Council Young Learners na Targach Książki w Poznaniu (MTP, pawilon 15).

Przez 3 dni (od piątku 28.02 do niedzieli, 02.03) możecie wspólnie z dziećmi wziąć udział w warsztatach i seminariach. Poprzez interaktywne zabawy wprowadzimy uczestników w świat brytyjskiej kultury. Opowiemy też o międzynarodowych perspektywach, jakie otwiera przed młodym człowiekiem znajomość języka angielskiego.

Pomysłowe dzieci będą mogły wziąć udział w konkursie. Laureatów nagrodzimy interesującymi brytyjskimi książkami (w oryginalnych, anglojęzycznych wydaniach).

Zapraszamy również do pawilonu 2, gdzie zobaczycie wyjątkową wystawę The English Effect, która odkrywa rolę języka angielskiego w dzisiejszym świecie. Przekonaj się, jak język angielski zmienia życie milionów ludzi na całym świecie, ułatwia dostęp do informacji oraz odzwierciedla historię rozwoju kultury i relacji Wielkiej Brytanii z innymi państwami. Wystawa będzie zawierać także specjalne zabawowo-konkursowe stanowisko dla najmłodszych oraz pustą ścianę, którą uczestnicy będą mogli zapełnić ją własnymi rysunkami i skojarzeniami związanymi z językiem angielskim.

Starsi uczniowie oraz studenci zainteresowani nauką w Wielkiej Brytanii praz egzaminami językowymi pawilonie 2 znajdą także główne stanowisko British Council w ramach Targów Edukacyjnych, gdzie będą czekać na nich przedstawiciele brytyjskich uniwersytetów.

Wstęp wolny!
Pawilony są dostępne dla osób poruszających się na wózkach.

Kontakt:
Dorota Kraśniewska
Partnerships & Projects Manager 
British Council 
T: + 48 22 695 59 54 | M: +48 604 280 404 
dorota.krasniewska@britishcouncil.pl