Education UK Poznan
Education UK Poznan
Date
Piątek 28 Lut 2014 - 10:00 do Niedziela 02 Mar 2014 - 18:00
Miejsce
Międzynarodowe Targi Poznańskie

Uczysz się, studiujesz i myślisz o nauce w Wielkiej Brytanii, ale nie wiesz, od czego zacząć?

Odwiedź stoiska British Council na Międzynarodowych Targach Poznańskich!

Będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w prezentacjach, warsztatach oraz konkursach

Dowiesz się wszystkiego na temat IELTS – egzaminu wymaganego przez uczelnie brytyjskie, a także uznawanego przez tysiące prestiżowych pracodawców na całym świecie

Spotkasz się z przedstawicielami szkół i uczelni brytyjskich, którzy opowiedzą o kierunkach studiów, wymaganiach, opłatach, egzaminach i programach stypendialnych. Poznasz aktualne oferty brytyjskich uniwersytetów i szkół językowych. 

Zobacz także wyjątkową wystawę The English Effect, która odkrywa rolę języka angielskiego w dzisiejszym świecie. Przekonaj się, jak język angielski zmienia życie milionów ludzi na całym świecie, ułatwia dostęp do informacji oraz odzwierciedla historię rozwoju kultury i relacji Wielkiej Brytanii z innymi państwami.

Poznasz możliwości nauki angielskiego i kultury brytyjskiej na kursach, które już teraz pozwolą Ci dobrze przygotować się do wymaganych egzaminów i sprawią, że poczujesz się pewniej. 

Główne stoisko będzie umieszczone w pawilonie nr 2, natomiast warsztaty będą odbywać się w pawilonie nr 15. Tam również będzie znajdować się nasze stoisko British Council dla dzieci w ramach Targów Książki, na które serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi oraz nauczycieli z grupami uczniów.  

Wstęp wolny!

Godziny otwarcia:
Piątek - Sobota: 10.00 - 18.00
Niedziela: 10.00 - 16.00

Stoiska British Council znajdziecie w pawilonie 2 oraz pawilonie 15

Pawilony są dostępne dla osób poruszających się na wózkach.

Kontakt:
Dorota Kraśniewska
Partnerships & Projects Manager
British Council
T: + 48 22 695 59 54 | M: +48 604 280 404
dorota.krasniewska@britishcouncil.pl

Opis warsztatów

Thinking UK? Think IELTS Simon Pounder, British Council
Warsztat dotyczący IELTS, testu z języka anielskiego wymaganego od przyszłych studentów przez niemal wszystkie brytyjskie uniwersytety. Podczas warsztatów poinformujemy też o kursie CELTA przeznaczonym dla osób, które chciałyby uzyskać certyfi kat nauczyciela (CELTA Certifi cate) uznawany przez szkoły językowe na całym świecie.

Piątek 12:00–12:45 Sala 0.A
Sobota 15:15–16:00 Sala 0.B
Niedziela 13:30–14:15 Sala 0.B

Dzieci – Witamy w UK! Simon Pounder, British Council
Zapraszamy na zabawne i interaktywne wprowadzenie do kultury brytyjskiej. Warsztaty przeznaczone dla grup szkolnych w wieku 6–9 lat (klasy z nauczycielami).

Piątek 13:15–14:00 Sala 0.A
Sobota i Niedziela 11:15–12:00 Sala 0.B

Nastolatki – Witamy w UK! Simon Pounder, British Council
Zapraszamy na zabawne i interaktywne wprowadzenie do kultury brytyjskiej. Warsztaty przeznaczone dla grup szkolnych w wieku 11–14 lat (klasy z nauczycielami).

Piątek 14:15–15:00 Sala 0.A
Sobota 14:00–14:45 Sala 0.B
Niedziela 12:30–13:15 Sala 0.B

Angielski system edukacji Nick Addy, Kings Colleges
Warsztat o możliwościach, jakie stwarza brytyjski system dla uczniów i studentów zagranicznych.

Piątek 15:00–15:45 Sala 0.B

Zawody przyszłości. Jaki kierunek studiów wybrać? Bob Cozens z Buckinghamshire New University i Paul Fletcher, gwiazda Premier League, manager, wykładowca, mentor i ambasador UCFB Wembley London, odznaczony przez Królową Elżbietę II za zasługi dla sportu.
Seminarium dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pedagogów. Poznamy wizję zawodów przyszłości na podstawie aktualnych analiz.
Dlaczego kreatywność będzie poszukiwana? Czy na globalnym rynku pracy nadal obowiązuje chińskie przysłowie „Rób to co lubisz, a nie będziesz musiał pracować”?

Spotkanie w języku angielskim, slajdy/filmy z napisami w języku polskim.

Piątek 16:00–17:00 Sala 0.B
Sobota 10:00–11:00 Sala 0.B

Wystawa English Effect: efekty nauki angielskiego – globalne perspektywy

Wspólną atrakcją dla wszystkich grup wiekowych będzie polska premiera English Effect - wystawy, która odkrywa rolę języka angielskiego w dzisiejszym świecie. Wystawa pokazuje decydujące znaczenie angielskiego dla budowania pozytywnych międzykulturowych relacji pomiędzy ludźmi i narodami. Jedna ze ścian wystawy jest pusta – uczestnicy będą mogli zapełnić ją własnymi skojarzeniami związanymi z językiem angielskim. 

Lista instytucji:

Tag icon
Targi Edukacyjne