POLSCY PROJEKTANCI NA SAO PAULO DESIGN WEEKEND
POLSCY PROJEKTANCI NA SAO PAULO DESIGN WEEKEND
Date
Czwartek 15 Sie 2013 - 00:00 do Niedziela 18 Sie 2013 - 00:00
Miejsce
Sao Paolo, Brazil

Wystawa The Spirit of Poland prezentująca polskie projekty w Brazylii w ramach DW! Sao Paulo Design Weekend, rozpoczyna się już 15 sierpnia i potrwa do 18 sierpnia. Wystawa stanowi kontynuację inicjatywy The Spirit of Poland zapoczątkowanej oddolnie przez polskich projektantów. Jej celem jest pokazanie wartości i potencjału dynamicznie rozwijających się polskich marek projektowych na arenie międzynarodowej.

The Spirit of Poland to wspólna inicjatywa projektantów i założycieli polskich marek, której głównym celem jest ukazanie potencjału polskich projektów na forum międzynarodowym. Cykl The Spirit of Poland to wystawy i wydarzenia towarzyszące, podczas których spotyka się młode pokolenie twórców i gdzie design staje się elementem promocji polskiej kreatywności. Tegoroczna wystawa prezentowana będzie podczas największego z brazylijskich festiwali designu, DW! Sao Paulo Design Weekend. Wydarzenie obejmuje szereg imprez towarzyszących, organizowanych m.in. w muzeach, sklepach, galeriach, metrze, jak również w przestrzeniach wystawienniczych całego miasta. 

Kluczem doboru obiektów do tegorocznej edycji The Spirit of Poland jest pojęcie: duch/dusza materiału. Wystawa porusza zagadnienie relacji między projektantem a tworzywem poprzez prezentację obiektów, których powstanie determinował materiał. Wśród nich znajdują się produkty powstające przy współpracy z rzemieślnikami, czerpiące z ich wiedzy i doświadczenia, takie jak biżuteria wykonana z węgla. Prezentowane są również obiekty, których powstanie jest możliwe dzięki świadomemu wykorzystaniu przez projektanta możliwości maszyn sterowanych komputerowo, takich jak plotery laserowe czy frezarki. Przykładem takich rozwiązań są w dużej części produkty wykonywane z arkusza materiału np. blachy czy tworzywa sztucznego. Wszystkie prezentowane obiekty powstały w wyniku fascynacji czy zaciekawienia projektanta danym tworzywem.

Współinicjatorką wystawy The Spirit of Poland jest Monika Brauntsch z Kafti Design, która zwyciężyła w polskiej edycji międzynarodowego konkursu British Council Young Creative Entrepreneur – Design and Fashion Award 2011.

Tag icon
Sztuka