The English Effect
The English Effect
Date
Poniedziałek 07 Kwi 2014 - 00:00 do Niedziela 20 Kwi 2014 - 00:00
Miejsce
Multikino Kraków, ul. Dobrego Pasterza 128

Wystawa The English Effect – przekonaj się, jak język angielski może zmienić twoje życie!

British Council zaprasza do obejrzenia wystawy na temat języka angielskiego The English Effect, promującej język angielski i korzyści wynikające z jego znajomości.

Język angielski ma decydujące znaczenie w budowaniu pozytywnych międzykulturowych relacji pomiędzy ludźmi i narodami. Znajomość języka angielskiego daje możliwości, które mogą odmienić nasze życie, ułatwia dostęp do informacji, umożliwia wspieranie międzynarodowego rozwoju i sprzyja komunikacji i porozumieniu na całym świecie.

Wystawa „The English Effect” odkrywa rolę języka angielskiego w dzisiejszym świecie.

Oglądając wystawę dowiesz się jaki wpływ wywiera język angielski na świat, w dwóch obszarach:

1. Zmiana życia

Język angielski ma moc zmieniania ludzkiego życia. Dla ludzi, dla których nie jest on językiem ojczystym, nauka angielskiego może być przepustką otwierającą drogę do lepszej edukacji i poszerzającą możliwości zawodowe. Dowiedz się co język angielski oznacza dla różnych ludzi na całym świecie.

2. Język globalny

Angielski zapożyczył słowa z wielu różnych języków. Co nam to mówi o kulturowych i historycznych związkach Zjednoczonego Królestwa z innymi narodami? Jak wiele angielskich słów ma swoje korzenie w innych językach?

BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ

Wystawie towarzyszą zajęcia aktywizujące dla klas, podczas których dzieci będą mogły rozwiązywać z naszym nauczycielem łamigłówki dotyczące języka angielskiego oraz sprawdzić swoją wiedzę, uzyskaną dzięki wystawie. Na warsztaty zapraszamy w dniach 10., 11., 14. i 15. kwietnia w godzinach: 9:30-10:30, 10:35-11:35 lub 11:45-12:45. Na zajęcia należy uprzednio zapisać się pisząc e-maila z podaniem liczby uczniów, ich wieku oraz preferowanej godziny na adres: krakow@britishcouncil.pl lub dzwoniąc pod numer 12 428 59 30. 

 

Dodatkowo nauczyciele otrzymają tablice edukacyjne, które będą mogli wykorzystać podczas lekcji w szkole.