BBC World Questions comes to Poland on 7 February 2017
Date
Wtorek 07 Lut 2017 -
18:00 do 21:00
Miejsce
Zamek Ujazdowski (budynek Laboratorium)

BBC World Questions: Polska

W czasach prawdziwej zmiany BBC World Service realizuje na całym świecie cykl debat. 

BBC World Questions umożliwia odbiorcom spotkanie z politykami i liderami twarzą w twarz i zadanie im pytań bez udziału pośredników. Debaty składają się wyłącznie z pytań sformułowanych przez publiczność, która może wyrazić swoje zdanie i zostać wysłuchana na całym świecie.

7 lutego 2017 roku  przedstawiający kluczowe głosy wybitnych panelistów program radiowy BBC World Questions przybył do Polski. 

Polska przeżywa epokową zmianę polityczną. Liderzy opozycji twierdzą, że partia rządząca – Prawo i Sprawiedliwość – ogranicza demokratyczną wolność i paraliżuje Trybunał Konstytucyjny, by nie mógł on zawetować programu rządu. Lider partii Jarosław Kaczyński mówi, że opozycja odmawia zaakceptowania zwycięstwa jego partii w wyborach 2015 roku i jej nieprzerwanej popularności w całym kraju. Doszło do blokady parlamentu, ulicznych demonstracji, a rząd jest zdecydowany, by skorzystać ze swojego mandatu w celu wdrożenia głębokich reform. 

To moment kulminacyjny w kraju Unii Europejskiej, który często bywał w samym środku wydarzeń historycznych. W centrum Warszawy Jonathan Dimbleby oraz panel polityków i twórców opinii dyskutowali z publicznością o nowej erze zmian w Polsce.  W panelu wzieli udział: reżyserka filmowa Agnieszka Holland; redaktor naczelny "wSieci" Jacek Karnowski; poseł Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski oraz poseł Dominik Tarczyński reprezentujący rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość.

Program został nagrany 7 lutego 2017 w Zamku Ujazdowskim (budynek Laboratorium), mieszczącym się przy ulicy Jazdów 2 w Warszawie. 

British Council, jako organizacja działająca w obszarze współpracy kulturalnej i edukacji, a także partner BBC World Service, pomaga stworzyć powszechnie dostępną platformę, która umożliwia publiczności dołączenie do demokratycznej debaty toczącej się na forum międzynarodowym. 

BBC World Service w każdym tygodniu dociera do 246 milionów odbiorców na całym świecie za pośrednictwem radia, telewizji i kanałów cyfrowych, by przekazywać wiadomości – zarówno w języku angielskim, jak i w serwisach tworzonych w 28 innych językach. Częścią BBC World Service jest kanał BBC Learning English, który pozwala publiczności z całego świata uczyć się angielskiego. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, odwiedź bbc.com/worldservice. Serwisy informacyjne BBC, do których, oprócz BBC World Service, należą także: kanał telewizyjny BBC World News i bbc.com/news docierają do 320 milionów ludzi tygodniowo. 

Nagranie programu BBC World Questions: Poland jest dostępne na www.bbc.com/worldserviceradio (link poniżej).